Kullanışlı Muhasebe Programları

Tamindir olarak, işletmelerinizde kullanabileceğiniz en kullanışlı ve geniş kapsamlı muhasebe programlarının detaylı bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Kullanışlı Muhasebe Programları

Şirketlerin ve küçük işletmelerin kullanarak muhasebe işlemlerini daha rahat, hızlı ve kolay bir şekilde halletmesini sağlayan bir çok muhasebe programı arasından en iyilerini sizler için seçerek belirledik. Bugünkü yazımda şirketinizde veya sahip olduğunuz işletme de kullanarak hem zaman kaybını önleyeceğiniz hem de hata oranını azaltacağınız kullanışlı muhasebe programlarına yer vereceğim.

Bildiğiniz üzere muhasebe dendiğinde aklımıza ilk glen şey kalın defterler, karışık ve çözülmesi zor rakamlar, tablolar ve sonuç itibariyle bilanço bilgileriniz geliyor. Fakat her alanda olduğu gibi bilgisayar programları, muhasebe konusuna da el atmış durumda. Bir çok şirket ve işletme kağıt ve kalemle uğraşarak iş gücünü boşa harcamak yerine bilgisayar programları kullanarak hem çalışanından daha fazla verim sağlıyor hemde hata oranlarını azaltıyor.

Muhasebe alanında neredeyse yapabileceğiniz tüm işlemleri yapabilme fonksiyonlarına sahip bir çok program bulunmaktadır. Hal böyle olunca bu kadar geniş özelliklere sahip olan programların tam sürümleri ücretli olmaktadır. Fakat kağıt ve kalem ile uğraşmaktansa, bir kereliğine ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayacağını düşündüğünüz programı belirleyip satın almak sizin için iyi bir seçim olabilir. Yazının ilerleyen kısımlarında en kullanışlı muhasebe programları hakkında bilgiler vererek, sizin, işletmenizin veya şirketinizin ihtiyaçlarını karşılayacak en uygun programı bulmanızda yardımcı olacağım.

Öncelikle sizler için belirlediğimiz 5 muhasebe programını açıklayalım. Bu programlar:

1) Yılsoft Ticari Muhasebe Programı

2) Sav Şirketim Ön Muhasebe Programı

3) 1TÇ:Ticaret Yönetimi Genel Muhasebe

4) Ön Muhasebe Programı

5) Tekir

Genel muhasebe, ön muhasebe ve ticari muhasebe alanında kullanabileceğiniz programların bazıları ücretsiz olmasına rağmen çoğu ücretli programlardır. Fakat ücretli programların deneme sürümlerini indirerek, ihtiyaçlarınızı ne oranda karşılayacağını görebilirsiniz.

Yılsoft Ticari Muhasebe Programı

Adından da anlaşıldığı üzere işletmelerin ticari muhasebe işlemlerini gerçekleştirebileceği gelişmiş özelliklere sahip başarılı bir programdır. Ayrıntılı işlemler yapmanıza olanak sağlayan program, işletmerin tüm ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Cari, Stok ve Fatura gibi bölümleri bulunan progamı kolayca kullanarak tüm ticara muhasebe işlemlerini kısa süre içerisinde tamamlayabilirsiniz. Programın en güzel yanlarından biri ise birden çok şirket için hesap açarak kullanabilmeniz. Ayrıca verilerinizi yedekleyerek, oluşabilecek olan tehlikelere karşı verilerinizi güvende tutar.

Program ile kasa işlemlerinizi yapabilir, günlük raporlar ve envanter tutabilirsiniz. Günlere ait bütün işlemleri görüntüleme imkanınızın bulunduğu Yılsoft Ticari Muhasebe Programı'nın ücretsiz deneme sürümünü indirerek 1 ay boyunca kullanabilirsiniz. Bu süre sonunda programı kullanmak isterseniz satın almanız gerekmektedir.

İşletmenizde kullanmak amacıyla ticari muhasebe programına ihtiyaç duyuyorsanız aşağıdaki bağlantıdan yararlanarak Yılsoft Ticari Muhasebe Programı'nın deneme sürümünü ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Sav Şirketim Ön Muhasebe Programı

Stok takibi, fatura kesimi, irsaliye kaydı, teklif sipariş yönetimi, çek senet işlemleri, personel hareketleri, kasa banka ve müşteri durumlarına ait her türlü ön muhasebe işlemini gerçekleştirebileceğiniz en iyi muhasebe programlarından bir tanesidir.

İşletmenizi mali işlerinizi takip etmenizde size yardımcı olacak olan program ile nakit para, çek, senet, stok, müşteri ve banka hesaplarının kaydını tutma gibi işlemleri kolayca yapabiliyorsunuz. Bunun dışında fatura kesme işlemleri, stok takibi, mevcut stok bilgisi görüntüleme, müşterilerinizin borcunu ve alacağını takip etme, müşterilerinizin ürün isteklerini detaylı bir şekilde görüntülemenizi sağlayan Sav Şirketim Ön Muhasebe Programı, işletmeniz için kullanabileceğiniz en iyi ve etkili muhasebe programlarından bir tanesidir.

Üretici adresi üzerinden program üzerinde yapabileceğiniz tüm işlemlerin videoluanlatım rehberleri bulunmaktadır. Nasıl kullanırım sorusuna da aynı şekilde üretici adresi üzerinden yanıt bulabileceğiniz programın deneme sürümünü ücretsiz olarak indirip kullanabilirsiniz. Programın sahip olduğunuz işletmenin ihtiyacını karşıladığına emin olduğunuzda 250 TL karşılığında tam sürümünü satın alabilirsiniz.

1TÇ:Ticaret Yönetimi Genel Muhasebe

Genel muhasebe ve ön muhasebe işlemlerinizi rahatlıkla gerçekleştirebilmeniz için hazırlanan program sayesinde, işletmenizin tüm genel ve ön muhasebe işlemlerini kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Açık kaynak kodlu olarak geliştirilen program, işletmelerin farklı ihtiyaçlarına göre uyarlanarak farklı şekilde hizmet verebilmektedir. Diğer muhasebe programları ile aynı olarak bir çok özelliğe sahip olan programı kullanarak;

 • Müşteri ilişkileri yönetimi
 • Satışlar ve alışlar yönetimi
 • Barkod uygulamaları
 • Vergilerin hesaplanması
 • Personel kayıtları ve ödemeleri
 • Fatura kayıt ve yazdırma işlemleri
 • Veri analizi
 • Raporlama
 • Parasal işlemlerin yönetimi

ve daha pek çok işlemi gerçekleştirebilirsiniz. İşletmenize ait işlemler hakkında detaylı verilere kolayca ulaşmanızı sağlayan program en iyi muhasebe programları arasında yer almaktadır.

Muhasebe programları sahip oldukları fonksiyonlar sayesinde, basit programların aksine kullanımları daha or olan programlardır. 1TÇ:Ticaret Yönetimi Genel Muhasebe avantajı ise üretici sayfası üzerinden programın nasıl kullanabileceği hakkında her türlü desteğe ulaşabilmenizdir. İster sunum şeklinde dökümanlar indirerek, isterseniz eğitim videoları izleyerek, isterseniz de birebir destek hattı ile görüşerek program hakkında bilgi ve yardım talep edebilirsiniz. Programın deneme sürümünü indirerek işletmeniz için kullanabilirsiniz. Ayrıca programın web sürümü de bulunmaktadır. Yani deneme versiyonundan önce programı online olaraka açarak görme fırsatı yakalayabilirsiniz.

Ön Muhasebe Programı

Muhasebe programları arasında bulabileceğiniz en detaylı ve en çok özelliğe sahip olan programlardan bir tanesidir. Bu kadar çok fonksiyonu olmasına rağmen, sahip olduğu sade ve kullanışlı arayüzü sayesinde kolayca kullanabileceğiniz program ile işletmenizin sabit ve diğer tüm muhasebe işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Yapılan işlemler ile ilgili oldukça detaylı raporlar sunabilen Ön Muhasebe Programı'nın özelliklerini saya saya bitiremeyebiliriz. Fakat bu özellikler arasında en çok öne çıkanlar şu şekildedir:

 • Müşterilerinize otomatik taksitlendirme yapabilme
 • Taksilat makbuzu hazırlama
 • Günü geçen ödemeler raporu
 • Hesap ekstreleri hazırlama
 • Satış ve stok raporu
 • Programa erişim sağlayabilecek kişilere özel şifreler belirleme
 • Alış ve satış saporları
 • Barkotlu satış
 • Yasaklı müşteri oluşturabilme
 • Kredi kartı takibi

Bu özellikler dışında daha bir çok özelliğe sahip olan programı, şirketinizin ön muhasebe işlemlerini yapabilmek için kesinlikle kullanmanızı tavsiye ederim. İşletmenizi ön muhasebe işlemleri ile ilgili tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek olan programın tam sürümünü indirimli fiyat üzerinden 250 TL karşılığında satın alabilirsiniz.

Kullanımı kolay, pratik ve hızlı çalışan program, çalışanlarınızın muhasebe işlemlerini çok daha kısa sürece ve daha rahat yapmasını sağlayacaktır.

Tekir

Tekir programı açık kaynak kodlu olarak geliştirilen diğer bir Ön Muhasebe ve Ticari Otomasyon programıdır. Programın en belirgin ve en güzel özelliklerinden bir tanesi ise ücretsiz olarak kullanılabilmesidir.

Web arayüzü ile Java tabanlı olarak geliştirilen program, platform bağımsız olarak farklı işletim sistemleri üzerinde çalıştırılabilir. Programı kurduktan sonra internet tarayıcınız üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.

Programın içerisinde yer alan kulanıcı yönetimi sistemini kullanarak, farklı kullanıcılar için özel menüler hazırlanabiliyor. Bu sayede kullanıcılar sadece çalışma alanları ile ilgili verilere ulaşabilirler.

Tekir, özellikle küçük ve orta boy işletmelerin temel muhasebe işlemlerini gerçekleştirebilmesi için geliştirilmiş olan ve düzenli olarak geliştirilmeye devam eden yararlı ve etkili bir yazılımdır. Cari, stok, hizmet kartları, sipariş, irsaliye ve fatura işlemeri gibi bir işletmenin ihtiyacı olabilecek her tür özelliği içerisinde barındıran yazılım, aynı zamanda farklı şablonlar kullanarak irsaliye ve fatura basımlarını gerçekleştirebilir. Bunların dışında finansal işlemlerinizi takip etmenizi sağlayacak bir çok aracı size sunmaktadır.

Tekir programını aşağıdaki bağlantıyı kullanarak ücretsiz olarak indirebilir ve işletmenizin ön muhasebe işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

2013'ün En İyi Android Akıllı Telefonları

YORUMLAR