LG G3 Bilinmeyen Gizli Özellikleri ve İpuçları

LG G3'ün belki de bilmediğiniz ve gizli kalmış özelliklerine dair hazırladığımız bu yazımızda en işe yarar ipuçlarını göreceksiniz.

LG G3 Bilinmeyen Gizli Özellikleri ve İpuçları

LG G3 son zamanlarda ortaya çıkan en kaliteli ve üst düzey donanım ile yazılım özelliklerine sahip olan akıllı telefonlardan bir tanesi. Bu sayede Android cihazlar arasındaki yerini oldukça sağlamlaştıran ve 4K ekran çözünürlüğü ile herşeyi en berrak halde sunabilen LG G3'ün bazı bilinmesi gereken özellikleri de mevcut. Bu özellikler için LG resmi tanıtım videoları yayınlamış durumda ve sizlerle birlikte hepsine kısa birer bakış atacağız. Dilerseniz lafı çok uzatmadan hemen LG G3'ün kıyıda köşede kalmış ama faydalı özelliklerine göz atalım.

LG G3'ün Akıllı Kamerası ile En İyi Çekim İmkanı

LG G3 Akıllı İpuçları: Kamera
MOBİL

LG G3 Akıllı İpuçları: Kamera

LG G3'ün akıllı ipuçları serisinde bu defa da cihazın kamerası var ve cihaz hakkında tüm kamera özelliklerini görmek mümkün.

LG G3'ün kamera yazılımı her türlü koşul altında en iyi sonucu vermek üzere tasarlanmış. Bu kolaylığı sağlamak için kullanıcılara sunulan seçenekler aşağıdaki gibi listeleniyor ve videoda hepsinin uygulamalarına dair örnekler mevcut.

  • Ekrana tıklayarak fotoğraf çekme
  • Arka arkaya fotoğraf çekebilme
  • Optik görsel dengeleyici ile dalgalanmaları önleme
  • Lazer otomatik odaklanma
  • Karanlık ortam çekimleri modu
  • Parmağı ekranda sürükleyerek ön kameraya geçme
  • El sallayarak selfie çekme

LG G3'ün Akıllı Klavyesiyle Daha Hızlı ve Kolay Mesajlaşma

LG G3 Akıllı İpuçları: Akıllı Klavye
MOBİL

LG G3 Akıllı İpuçları: Akıllı Klavye

LG G3'ün akıllı klavyesi sayesinde tüm yazı işlemleri daha kolay ve hızlı hale geliyor.

LG G3'ün akıllı klavyesi diğer klavye uygulamalarına ihtiyaç duymamanızı sağlayabilecek kalitede.Klavyenin yüksekliğini kendiniz kontrol edebilir, kelimeleri elinizi ekranda yukarı kaydırarak tamamlayabilir, tek bir hareketle yazılanları silebilirsiniz.

Klavyenin bir süre sonra kullanım alışkanlıklarınızı öğrenmesi sayesinde zamanla daha iyi sonuçlar verdiği de LG tarafından açıklandı. Bu sayede örneğin devamlı olarak belli tuşlara yanlış basıyorsanız klavye bunu öğreniyor ve hemen doğru sonuçları ortaya koyuyor.

LG G3 Misafir Modu ile Kişisel Gizliliğiniz Güvende

LG G3 Akıllı İpuçları: Misafir Modu
MOBİL

LG G3 Akıllı İpuçları: Misafir Modu

LG G3'ün misafir modu sayesinde cihazınızı sizin dışınızda kullananlar asla kişisel verilerinize zarar veremeyecekler.

LG G3'te bulunan misafir modu cihazınızı kullanan başka kişilerin sizin kişisel bilgilerinize ve uygulamalarınıza erişmesine engel oluyor. Modu açmak için ekran şifresi özelliğinden faydalanabiliyor ve her kullanıcıya özel hangi uygulamaların kullanım izni olduğunu belirleyebiliyorsunuz. Böylece o kullanıcılar sadece sizin izin verdiğiniz uygulamaları açabiliyorlar.

LG G3 Çift Ekran Modu

LG G3 Akıllı İpuçları: Çift Ekran Modu
MOBİL

LG G3 Akıllı İpuçları: Çift Ekran Modu

LG G3'ün akıllı ipuçlarından bir tanesi de çift ekran özelliğine dair oldu ve böylece aynı anda birden fazla işi yapmak mümkün.

Cihazda bulunan çift ekran modu sayesinde tek bir ekranda aynı anda iki işi birden yapabiliyorsunuz. Bu özelliği ilk olarak Samsung ortaya koymuştu fakat LG de bu fırsatı kendi kullanıcılarına sunmaktan geri kalmadı. Aynı zamanda iki web sitesini bile gezmenize olanak tanıyan çift ekran modunun en çok işinize yarayacak özelliklerden birisi olduğu kesin.

LG G3'ün Akıllı Bildirimleri ile Hiç Bir Şeyi Kaçırmayın

LG G3 Akıllı İpuçları: Akıllı Bildirimler
MOBİL

LG G3 Akıllı İpuçları: Akıllı Bildirimler

LG G3 için hazırlanan akıllı bildirimler özelliği, en gerekli anlarda tüm kaçırdığınız etkinlikler hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlıyor.

LG G3 unuttuğunuz aramalar, mesajlar, yapmanız gereken işler ve diğer mobil hatırlatmalar için alarm desteği sunuyor ve böylece belli işler için ayrı ayrı alarmlar kurabiliyorsunuz. Dolayısıyla bir aramaya geri dönmeyi unuttuğunuzda akıllı telefonunuzun bunu size unuttuğunuzu söylemesini sağlayabiliyorsunuz.

LG G3 Dokunarak Ekran Kilidi Açma Özelliği

LG G3 Akıllı İpuçları: Tıklayarak Ekran Kilidini Açma
MOBİL

LG G3 Akıllı İpuçları: Tıklayarak Ekran Kilidini Açma

LG G3'ün sahip olduğu Knock Code özelliği sayesinde ekran kilidinizi ekranı görüntülemeden açmak mümkün hale geliyor.

LG G3'ü kullanırken ekranı açmak için artık fiziksel butonlara basmanıza gerek kalmıyor ve ekrana tıklayarak kilidi hemen açabiliyorsunuz. Dilerseniz "Knock code" adı verilen yeni şifreleme özelliğinden de faydalanabilir ve ekranınızı açmak için ekranda yer alan belli bölgelere tıklayabilirsiniz. Pattern veya direkt olarak nümerik şifre yöntemlerine göre daha güvenli olan bu sistem sayesinde yabancıların da bilgilerinize erişmesine daha etkili bir şekilde engel olabilirsiniz.

LG G3 QuickCircle Koruma Kılıfı

LG G3 Akıllı İpuçları: QuickCircle Koruma Kılıfı
MOBİL

LG G3 Akıllı İpuçları: QuickCircle Koruma Kılıfı

LG G3'ün sahip olduğu QuickCircle kabı, her zaman en kolay yoldan cihazınızı korumanıza ve aynı zamanda kullanmanıza imkan tanıyor.

QuickCircle koruma kılıfı LG tarafından üretiliyor ve kılıfın ortasında bulunan boşluk bölge sayesinde kılıfı açmadan pek çok telefon işlemine bu boşluktan ulaşabiliyorsunuz. Kılıf sayesinde aramalar yapabilir, fotoğraf çekebilir, mesaj okuyabilir ve pek çok diğer basit işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Elbette bu özelliklerden faydalanmak için QuickCircle'a sahip olmak gerekiyor ancak sıkı bir LG G3 kullanıcısıysanız şimdiye dek çoktan almış olduğunuzu tahmin ediyorum.

LG G3'ün temel akıllı özellikleri bu şekilde listeleniyor ve tüm kullanıcıların günlük telefon kullanımlarını daha hızlı ve rahat hale getireceğine eminim. Eğer sizin de keşfettiğiniz yeni özellikler varsa bunları yorumlar bölümünden bizlerle paylaşmayı unutmayın.

HTC One M8 Gizli Özellikleri

iPhone 5S ve 5 Gizli Özellikleri

Nexus 5 Gizli Özellikleri