Microsoft Office'i Ücretsiz Kullanmanın Yolları

Bu rehberimizde Microsoft Office'i ücretsiz kullanmanın yolları ile karşınızdayız. Peki ama Microsoft Office nasıl ücretsiz kullanılır?

Microsoft Office'i Ücretsiz Kullanmanın Yolları

Microsoft Office'i Ücretsiz Kullanmanın Yolları - Uzun yıllar boyunca hayatımızın bir parçası haline gelen Microsoft Office, günümüzün en popüler ofis yazılım paketi olarak öne çıkıyor. Peki ama Microsoft Office nasıl ücretsiz kullanılır ve bunun için nelere ihtiyacınız var?

Microsoft Office Ücretsiz Kullanma Nasıl Yapılır?

 • Eğitim kampanyası ile Microsoft Office'i ücretsiz kullanabilirsiniz.
 • Web Office ile Microsoft Office'i ücretsiz kullanabilirsiniz.
 • Deneme sürümü ile Microsoft Office'i ücretsiz kullanabilirsiniz.
 • Mobil uygulamalar  ile Microsoft Office'i ücretsiz kullanabilirsiniz.

Microsoft Office'i Ücretsiz Kullanmanın Yolları -1

Microsoft Office Nasıl Ücretsiz Kullanılır?

Güncellenmiş adı ile Microsoft 365 olarak da adlandırılan ofis yazılımını satın alıp kullanmak isterseniz, yıllık beş yüz liraya yakın bir ödeme yapmanız gerekecektir. Bu tutar, neredeyse hepimiz için gerçekten yüksek bir fiyat etiketi. Öte taraftan Word, Excel ve PowerPoint gibi Office uygulamalarını tek bir kuruş ödemeden kullanabilmek mümkün.

1- Eğitim Kampanyası ile Ücretsiz Office Kullanma

 • Office 365 Eğitim internet sitesini ziyaret edin.
 • Kutucuğa öğrenci e-posta adresinizi girin.
 • Ardından Get Started butonuna tıklayın.

Pek çok eğitim kurumu, Microsoft Office yazılımlarını ücretsiz bir şekilde kullanabilmenize olanak sunar. Yapmanız gereken şey Office 365 Eğitim sayfasını ziyaret etmek ve bu sayfada yer alan kutucuğa öğrenci ya da akademisyen e-posta adresinizi girmek olacaktır.

Eğer eğitim kurumunuzun bir anlaşması bulunuyorsa, Office programlarını ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz. Bu yöntemin yalnızca üniversiteler için geçerli olduğunu, lise ve öncesi eğitimlerde yer alan öğrenci ve öğretmenlerin faydalanamadığını belirtelim.

Microsoft Office'i Ücretsiz Kullanmanın Yolları -2

2- Web Office ile Ücretsiz Office Kullanma

 • Office 365 internet sitesini ziyaret edin.
 • Kullandığınız Hotmail hesabı ile giriş yapın.
 • Ücretsiz Web Office seçeneğini seçin.

Hangi cihazı kullandığınız fark etmeksizin, ücretsiz Web Office servisinden yardım alabilirsiniz. Sadece internet tarayıcısı üzerinden çalıştırabileceğiniz Web Office ile birlikte Excel, PowerPoint ve Word gibi popüler ofis yazılımlarının tümünü oluşturabilir, düzenleyebilir ya da kaydedebilirsiniz.

Yapmanız gereken şey Office 365 sayfasını ziyaret etmek ve ardından kullandığınız bir hesap ile oturum açmak olacaktır. Bunun ardından karşınıza çıkan ekrandan Ücretsiz Web Office seçeneğini seçerek devam etmelisiniz. Her şey bu kadar! Kullanmaya hazırsınız.

Microsoft Office'i Ücretsiz Kullanmanın Yolları -3

3- Deneme Sürümü ile Ücretsiz Office Kullanma

 • Office 365 internet sitesini ziyaret edin.
 • Bu ekrandan 1 Ay Süreyle Ücretsiz Deneyin seçeneğine tıklayın.
 • Kullandığınız Hotmail Hesabı ile giriş yapın.

Eğer Office yazılımına yalnızca kısa bir süre için ihtiyaç duyuyorsanız, direkt olarak deneme sürümünden faydalanmanız da mümkün. Bunun için yapmanız gereken şey Office 365 sayfasını ziyaret etmek ve bu sayfada yer alan 1 Ay Süreyle Ücretsiz Deneyin butonuna tıklamaktır.

Bunun ardından kullandığınız bir hesap ile oturum açın ve ardından Office 365 programını bilgisayarınıza indirin. Bu etkinleştirmenin ardından bir ay boyunca Excel, PowerPoint ve Word gibi tüm Office yazılımlarını ücretsiz olarak deneyimleyebileceksiniz.

Microsoft Office'i Ücretsiz Kullanmanın Yolları -4

4- Mobil Uygulamalar ile Ücretsiz Office Kullanma

 • Microsoft Office Mobile uygulamasını akıllı telefonunuza ya da tabletinize indirin.
 • Kullandığınız Hotmail hesabı ile giriş yapın.

Microsoft Office'in mobil uygulamaları, akıllı telefonlarda ve tabletlerde ücretsiz bir şekilde kullanılabiliyor. Yani iPhone, iPad, Android akıllı telefon ya da Android tablete sahipseniz, bu programları ücretsiz olarak kullanabilir ve bu sayede dosyalar oluşturabilir, düzenleyebilir ve kaydedebilirsiniz.

Yapmanız gereken şey hemen yukarıdaki bağlantıdan Microsoft Office Mobile uygulamasını akıllı telefonunuza ya da tabletinize indirmek ve kurulumu sağlamak olacaktır. Bunun ardından kullandığınız bir hesap ile giriş yaparak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Tabii ki tüm bu adımlara ek olarak Microsoft Office'e alternatif olan bazı programları ya da çevrim içi servisleri kullanabilirsiniz. Bu uygulamaların büyük bir kısmı tamamen ücretsiz şekilde kullanılabiliyor ve bu sayede herhangi bir ödeme yapmanıza gerek kalmıyor.

Peki siz bu rehberimizde yer verdiğimiz konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Burada yer alan bilgiler işinize yaradı mı? Konu hakkındaki görüşlerinizi hemen aşağıda yer alan yorumlar sekmesinden bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşmayı ihmal etmeyin.

YORUMLAR