Windows İçin En İyi Ücretsiz Ofis Programları

En iyi ücretsiz ofis programları ile Windows PC'de ofis yazılımlarının sunduğu, ihtiyaç duyabileceğiniz tüm araçları ücret ödemeden kullanmak ister misiniz? Her bilgisayarda mutlaka bulunması gereken ofis programları, kullanıcıların metin düzenleme, çizim ve sunum hazırlama ihtiyaçlarını karşılıyor.

Windows İçin En İyi Ücretsiz Ofis Programları

En iyi ücretsiz ofis programları ile Windows PC'de ofis yazılımlarının sunduğu, ihtiyaç duyabileceğiniz tüm araçları ücret ödemeden kullanmak ister misiniz?

Her bilgisayarda mutlaka bulunması gereken ofis programları, kullanıcıların metin düzenleme, çizim ve sunum hazırlama ihtiyaçlarını karşılıyor. Bu konuda en iyi programlar genellikle Microsoft tarafından geliştirilmiş programlardan oluşuyor.

Ne yazık ki Microsoft'un ofis yazılım paketini ücret ödemeden kullanmak mümkün değildir. Dolayısıyla ücretsiz ofis yazılımları kullanmak için Microsoft 365 alternatiflerine yönelmeniz gerekiyor.

Windows İçin Bedava Ofis Programları Nelerdir?

  • PowerPoint Online
  • Excel Online
  • OpenOffice
  • LibreOffice
  • Word Online
  • WPS Office
  • Zoho Docs
  • Google Drive
  • Polaris Office

Windows için en iyi ücretsiz ofis programları yukarıda sıralanan programlardan oluşuyor. Bu programların özelliklerini ve indirme bağlantılarını aşağıdan bulabilirsiniz.

1. PowerPoint Online

PowerPoint Online, MS PowerPoint'in ücretsiz web sürümüdür. PowerPoint'i ücretsiz kullanabilmek için Microsoft oturumunu açmaktan başka bir işlem gerçekleştirmeye gerek yoktur. PowerPoint web sürümü sayesinde sunumlarınızı online olarak hazırlayabilir, düzenleyebilir ve paylaşabilirsiniz.

2. Excel Online

Excel Online, Microsoft 365 (Microsoft Office) yazılım paketinin bir parçası olan Microsoft Excel'in web sürümüdür. PowerPoint Online gibi Excel Online'ın kullanımı da ücretsizdir. Microsoft oturumunu açarak e-tablo oluşturup düzenleyebilir, işlerinizi daha pratik şekilde yönetebilirsiniz.

3. OpenOffice

OpenOffice, Microsoft 365 gibi ofis yazılım paketidir. İçinde Microsoft Word, Excel, PowerPoint, Access gibi programlara alternatifler yer alıyor. Tasarım açısından da son derece sade bir yaklaşıma sahip olduğu söylenebilir.

4. LibreOffice

LibreOffice, OpenOffice gibi açık kaynaklı, ücretsiz bir ofis yazılım paketidir. Program çeşitliliği bakımından OpenOffice ile aynıdır. Kalite bakımından Microsoft'un ofis programlarına en yakın kaliteye sahip programlar sunar.

5. Word Online

Microsoft Word'ün ücretsiz versiyonudur. Tarayıcı üzerinden kullanılmaktadır. Windows ve MacOS ile uyumludur. Word'ün sunduğu hemen hemen tüm özellikleri sunar.

6. WPS Office

WPS Office, Windows PC için en iyi ücretsiz ofis programları listesinde çokça vurgulan Microsoft Office'in Word, Excel, PowerPoint programlarının dosya formatları DOC, XLS, PPT formatları ile uyumlu yazılımlar sunar.

7. Zoho Docs

Zoho Docs tıpkı Google Drive gibi bulut tabanlı belge düzenleme olanağı tanır. Ücretsiz olarak sunulan bu uygulama sayesinde internet bağlantınız olduğu sürece belgelerinize erişebilirsiniz. Zoho Docs'un öne çıkan bir diğer özelliği de iş birliğine olanak tanımasıdır.

8. Google Drive

Google Drive, dosya ve belgelerinizi yedeklemenizi sağlayan, bir cihazdan oluşturduğunuz dosyaya başka bir cihazdan ulaşmanıza yardımcı olan bir uygulamadır.

9. Polaris Office

Polaris Office Windows, macOS, iOS ve Android'i destekleyen ofis yazılım paketidir. Metin belgeleri, elektronik tablolar ve sunumlar oluşturmak ve düzenlemek için en çok ihtiyaç duyulan araçları sunan ofis yazılım paketi ücretsiz olarak iş birliği yapmanıza da olanak tanır.

OpenOffice

OpenOffice

OpenOffice açık kaynak kodlu, ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bir Office yazılımıdır

ÜCRETSİZ
PowerPoint Online

PowerPoint Online

PowerPoint Online, sunumlarınızı çevrimiçi hazırlayabileceğiniz web üzerinde çalışan ücretsiz Office uygulamasıdır.

ÜCRETSİZ
LibreOffice

LibreOffice

İçerisinde metin düzenleme, çizim ve sunum hazırlama araçları bulunan LibreOffice tamamen ücretsiz olarak ofis içi ihtiyaçlarınızı karşılıyor.

ÜCRETSİZ
WPS Office

WPS Office

WPS Office uygulaması sayesinde PC'lerinizden ücretsiz bir şekilde tüm Office formatlarını açabiliyor ve düzenleyebiliyorsunuz.

ÜCRETSİZ
Excel Online

Excel Online

Excel Online, çevrimiçi olarak Excel tabloları üzerinde çalışabileceğiniz, ücretsiz Office uygulamasıdır.

ÜCRETSİZ
Word Online

Word Online

Word Online, Word belgelerinizi çevrimiçi ortamda düzenleyebileceğiniz, ücretsiz Office uygulamasıdır.

ÜCRETSİZ
Polaris Office

Polaris Office

Polaris Office, Microsoft Office kadar başarılı ve popüler ücretsiz ofis programı.

ÜCRETSİZ
Zoho Docs

Zoho Docs

Zoho Docs, ücretsiz olarak sunulan kapsamlı bir bulut tabanlı belge düzenleme servisi.

ÜCRETSİZ
Google Drive

Google Drive

Google Dokümanlar ofis içinde çok kullanılan yazı, tablo, sunum, form oluşturma gibi araçları çevrim içi ortama aktararak paylaşımlı hale getiriyor.

ÜCRETSİZ

YORUMLAR