Playstation 4 Fiyatı ve Özellikleri

Playstation 4'e dair açıklanan her detayı sizlerle paylaşıyoruz.

Playstation 4 Fiyatı ve Özellikleri

Güncellendi: Playstation 4'ün duyurusu yapıldı. Yeni nesil konsolun detaylarını 2. sayfadan öğrenebilirsiniz.

Güncelleme 2: Playstation 4 için gelen yeni bilgileri Playstation 4 Açıklanan Teknik Özellikleri yazısında bulabilirsiniz. (Donanım Özellikleri, Eye Camera, DualShock 4, Kullanıcı Arayüzü)

Playstation 4 Duyuru Öncesi Söylentiler:

21 Şubat tarihinde gece saat 1 sularında başlayacak Sony etkinliği için geri sayım başladı.

New York’ta düzenlenecek etkinlikte Playstation 4 duyurusunun yapılması ve özelliklerinin tanıtılması bekleniyor. Eğer şanslıysak yeni nesil konsol için bir-iki oyunda görebiliriz.

Sony, resmi olarak Playstation 4’ün duyurusunu yapacağını açıklamadı. Ancak gösterilen videolar, yapılan reklamlar ve organizasyonun büyüklüğü göz önüne alınınca Playstation 4 duyurusunun yapılacağı neredeyse kesin gözüküyor.

Etkinliği canlı olarak izleyip saniye saniye Playstation 4’le ilgili bilgileri size bu blog üzerinden aktaracağız. Fakat önümüzde daha uzun bir 5 saat var. İsterseniz bu zaman zarfı içerisinde Sony’nin yeni nesil oyun konsolu Playstation 4 için ortaya atılan iddialara bakalım.

Bilgilerimizi Tazeleyelim:

Etkinlik tarihi yaklaştıkça Playstation 4’le ilgili ortaya çıkan bilgiler daha detaylı ve gerçekçi olmaya başlamıştı. Bu söylentilerden hangilerinin gerçek olduğunuysa birkaç saat sonra anlayabileceğiz.

İlk olarak Playstation 4 için ortaya atılan teknik özellikler haberine bakalım.

Playstation 4'ün Sızdırılan Teknik Detayları ve Kontrol Cihazı

Playstation 4’ün kontrol cihazı için de oldukça haber çıkmıştı. Bu haberlerden biri standart Playstation gamepad’ini gösterirken, diğeri hareket algılama sistemiyle çalışacak bir kontrol cihazını işaret ediyordu.

Playstation 4 Gamepad Fotoğrafları Sızdı

Elleriniz Silahınız Olacak: Playstation 4 Kontrol Cihazı

Teknik özellikler dışında Playstation 4’ün Japonya fiyatıyla ilgili bir söylenti de gündemimizde yer almıştı.

Playstation 4'ün Fiyatı Belli Oldu!

Sony’nin bu gece düzenleyeceği etkinlikte Playstation 4’ün yanı sıra yeni oyunlar göstermesi de bekleniyor. Bu beklentiyi güçlendirecek haberleri de konu almıştık.

Playstation 4 için Yarış Oyunu Duyurusu Yakında

Ve son olarak Sony’nin bu etkinlikte Playstation 4’ü duyuracağı beklentisine nasıl girildiğini anlamak adına geçmiş haberlerimize bir kez daha bakalım.

Sony’nin ilk etkinlik duyurusu, Playstation markasının simgelerini içeren gizemli bir videoyla geldi.

Sony - Geleceği Gör!
TEKNOLOJİ

Sony - Geleceği Gör!

Sony yayınladığı gizemli tanıtım videosu ile 20 Şubat'ı işaret ediyor. Merak edilen şey ise 20 Şubat tarihinde ne olacağı. Acaba Sony'nin yeni nesil oyun konsolu Playstation 4 duyurusu bizleri mi bekliyor? Merakla bekleyip göreceğiz.

Bu videonun ardından Playstation markasının evrimiyle alakalı 4 bölümlük bir video serisi Sony tarafından yayınlandı.

PlayStation Evrimi: Başlangıç
OYUN

PlayStation Evrimi: Başlangıç

PlayStation 4'ün yeni duyuruları ve videoları için gün sayarken Sony tarafından PlayStation Evrimi adında bir video serisi yayınlandı.

PlayStation Evrimi: PlayStation 2
OYUN

PlayStation Evrimi: PlayStation 2

PlayStation Evrimi adlı video serisinin ikinci videosu yayınlandı. Yayınlanan ikinci videoda çok hızlı bir şekilde en popüler konsol olmayı başaran ve hala en çok satan oyun konsolu ünvanını taşıyan PlayStation 2'ye yer verilmiş.

Playstation Evrimi: Playstation 3
OYUN

Playstation Evrimi: Playstation 3

Sony'nin yayınlamaya başladığı yeni video serisi Playstation Evrimi'ne ait 3. video yayınlandı. Playstation Evrimi: Playstation 3 isimli videoda Sony'nin oyun konsolu Playstation 3'ün gelişimine tanık oluyoruz.

PlayStation Evrimi: Taşınabilir Oyun Konsolları
OYUN

PlayStation Evrimi: Taşınabilir Oyun Konsolları

Sony tarafından arka arkaya yayınlanan tanıtım videolarına bir yenisi daha eklendi. PlayStation 1, PlayStation 2 ve PlayStation 3'ün ardından şimdi de PlayStation Portable ve PlayStation Vita için yeni bir tanıtım videosu geldi.

Bunların dışında Sony’nin organizasyon için seçtiği mekan, genellikle yeni ürün tanıtımları adına firmaların lansman yapmak için kiraladıkları bir salon.

Bu kadar masrafın altına giren Sony’nin, Playstation markası adına büyük bir duyuru yapacağı tahmin ediliyor. Playstation markası adına büyük duyuru denildiği zaman akla gelen tek şey de Playstation 4 oluyor.

Playstation 4’ün Tanıtalacağı Yer Belli Oldu

Bir de Şampiyonlar Ligi bonusu var tabii...

Şampiyonlar Liginde Playstation 4 Reklamı

Konsol hakkındaki açıklanan tüm detayları kaçırmamak için bizi takipte kalın. Birkaç saat sonra yeni detaylarla birlikte görüşmek üzere.

  1. Playstation 4 Fiyatı ve Özellikleri
  2. Playstation 4 Duyuruldu

YORUMLAR