Samsung Galaxy Note 8'de Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Samsung'un yeni amiral gemisi Galaxy Note 8'de nasıl ekran görüntüsü alabileceğinizi blogumuzda anlattık.

Samsung Galaxy Note 8'de Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Samsung'un phablet kategorisinde bulunmayan amiral gemileri Galaxy S8 ve Galaxy S8+'ta olduğu gibi Galaxy Note 8'de de fiziksel bir ana ekran tuşu yer almıyor. Cihazın kullanımı konusunda bazı değişikliklere neden olacak bu yenilikle akıllara gelen sorulardan biri de "Bu telefonda ekran görüntüsü nasıl alınır?" olacaktır. Blogumuzda 3 farklı yöntem ile Galaxy Note 8'de nasıl ekran görüntüsü alınabileceğini anlatacağız.

Tuş Kombinasyonlarını Kullanın

Her telefonda olduğu gibi Galaxy Note 8'de de ekran görüntüsü almak için tuş kombinasyonları bulunuyor. Samsung bu tuşları "güç tuşu ve ses kısma tuşu" olarak atamış. Bu iki tuşa aynı anda 2 saniye boyunca basılı tuttuğunuzda ekran görüntüsü alınıyor ve bildirim çubuğunda "Ekran görüntüsü kaydedildi" uyarısı karşımıza çıkıyor.

S Pen'i Kullanın

Önceki Galaxy Note telefonlarında olduğu gibi Galaxy Note 8'de de S Pen'in birçok özelliği bulunuyor. Bu özelliklerden birisi de düzenlenebilir şekilde ekran görüntüsü almak. S Pen'i çıkardığınızda açılan menüden akıllı seçimi seçip ekranda istediğiniz kısmı belirleyip daha sonra bu bölüm üzerine farklı renklerde yazı yazabilirsiniz. Bu işlemleri yaptıktan sonra kaydet ya da paylaş tuşuna basmanız yeterli olacaktır.

Avuç İçi Hareketlerini Kullanın

Samsung'un yıllar önce hayatımıza getirdiği ve sensörler aracılığı ile birçok işlemi yapabildiğimiz akıllı hareketler ile Galaxy Note 8'de ekran görüntüsü de alabilirsiniz. Elinizi dik olacak şekilde telefonun sağına ya da soluna yerleştirin ve görseldeki gibi elinizi hareket ettirin. Tuş kombinasyonuyla ekran görüntüsü aldığınızda olduğu gibi görüntü bildirim alanında görünecektir. Bu hareket ile ekran görüntüsü alamazsanız ayarlara girin ve gelişmiş seçeneklerden avuç ile ekran görüntüsü almayı aktif hale getirin. Ancak unutmayın ki sensörlerin açık olması şarj sürenize olumsuz şekilde yansıyacaktır. 

Note 8 Fiyatına Türk Kullanıcıların Efsane Tepkileri

iPhone 8 ve Note 8 Aynı Karede Görüntülendi

YORUMLAR