Taahhütsüz İnternet Paketleri ve Fiyatları - 2023

İnternet paketlerinin bir kısmında bulunan taahhüt nedir? Taahhütsüz internet paketleri neler? Bu rehberde merak edilen bazı soruları yanıtlayacağız.

Taahhütsüz internet paketleri, istenildiği zaman cayma bedeli ödenmesine gerek kalmadan aboneliğin sonlandırılmasına imkân tanıyor. Bu nedenle çok sayıda kişi tarafından tercih ediliyor. Peki, internet servis sağlayıcıları tarafından sunulan taahhütsüz tarifeler ne kadar fiyat etiketine sahip? 

Kullanıcılar internete bilgisayar, akıllı telefon, tablet, akıllı televizyon ve hatta akıllı saat üzerinden bağlanabiliyor. Bilgiye erişimi inanılmaz derecede kolay hâle getiren internet, pek çok internet servis sağlayıcısı (İSS) tarafından belirli ücretler karşılığında sunuluyor.

İSS'lerin internet sitesini ziyaret ettiğinizde çok sayıda internet paketi ile karşılaşırsınız. Bu paketlerin bir kısmında belirli şartlar yer alıyor. Dolayısıyla bir paketi onayladığınız takdirde İSS tarafından belirlenen şartları da kabul etmiş olursunuz. Peki, taahhüt nedir?

Taahhüt Nedir?

Taahhüt, Türkçede bir şey yapmayı üstüne alma, üstlenme anlamına gelir. Taahhüt etmek ise üstlenmektir. Bu kelimeyi günümüzde genellikle interent servis sağlayıcıları tarafından oluşturulan paketlerde görüyoruz.

Türk Telekom, Turkcell Superonline dahil olmak üzere pek çok internet servis sağlayıcısı, çeşitli internet paketleri sunar. Bu paketlerde indirme ve yükleme hızları, kurulum bedeli ve taahhüt gibi ifadeler yer alır.

Bazı paketlerin açıklama kısmında taahhüt kelimesi yerine örneğin "24 ay sözünüze" şeklinde bir ifade bulunur. İnternet sitesinin yanı sıra İSS’nin bir mağazasına gittiğinizde veya müşteri hizmetlerini aradığınızda da benzer ifadeleri duyarsınız.

İnternet servis sağlayıcıları, kullanıcılara 12 ay veya 24 ay sözleşme karşılığında internet paketini daha uygun fiyata sunar. Örneğin, 100 Mbps indirme hızı sunan bir paket normalde 300 TL fakat bu paketi sözleşme karşılığında 150 TL fiyat etiketi ile sahip olabilirsiniz.

Bir internet paketine 24 ay sözleşme karşılığında abone oldunuz diyelim. Sözleşmenin 12. ayında farklı bir internet servis sağlayıcısına geçmek istediğiniz takdirde cayma bedeli ödemek zorundasınız. Bu miktar, şirketten şirkete değişiklik gösterebilir. Bazı İSS’ler, kendi paketlerine abone olunması karşılığında cayma bedelinin bir kısmını karşılıyor.

Belirlenen süre boyunca farklı bir servise geçiş yapılamaması nedeni ile kullanıcıların çoğu, taahhütsüz internet paketlerini tercih etmeye başladı. Taahhütün yer almadığı bir paketi tercih ettiğinizde istediğiniz zaman aboneliğinizi iptal ettirebilirsiniz. Bu işlem için herhangi bir ücret ödemek zorunda değilsiniz.

Taahhütsüz İnternet Paketleri Neler?

  • TürkNet'in taahhüt olmayan internet paketi
  • Millenicom'un tahhütsüz paketleri
  • NetSpeed'in taahhüt içermeyen internet paketleri
  • Turkcell Superonline'ın taahhütsüz paketleri

Daha İyi Bir İnternet için Modeminizin Yanından Uzaklaştırmanız Gereken Eşyalar
Yaşam

Daha İyi Bir İnternet için Modeminizin Yanından Uzaklaştırmanız Gereken Eşyalar

İnternet sinyallerinin sağlıklı şekilde alınabilmesi için modemin yanına koyulan eşyalara çok dikkat etmek gerekiyor. Çünkü modemin yaymış olduğu sinyaller, etrafındaki eşyalardan etkilenir.

Taahhütsüz paketler sunan internet servis sağlayıcılarını sıraladık. Bu şirketlerin sunduğu paketlerin neler sunduğuna ve fiyat etiketlerine aşağıdan göz atabilirsiniz. Paketlerin içeriği ve fiyatları zaman içerisinde değişiklik gösterebilir.

TürkNet Taahhütsüz İnternet Paketi ve Fiyatı

  • 1000 Mbps’e kadar hız fiyatı: Aylık 299,90 TL (Kampanya kapsamında ilk 6 ay 199,90 TL)

1000 Mbps’e kadar indirme ve yükleme hızı sunan paket, yaşadığınız konuma göre değişiklik gösterebilir. Yani a noktasındaki kişi 900 Mbps hıza ulaşırken b noktasındaki bir kullanıcı 250 Mbps hızı görebilir. Bu noktada altyapı büyük bir rol oynuyor. Cihazınız üzerinden internet hız testi yaparak ne kadar hıza ulaşıldığını öğrenebilirsiniz.

Türkiye’de oldukça büyük bir popülerliğe sahip olan internet servis sağlayıcısına abone olduğunuzda herhangi bir kurulum ücreti ödemenize gerek yok çünkü şirket, bu işlemi ücretsiz bir şekilde gerçekleştiriyor.

Kotasız internet sunan sağlayıcıya abone olmak için servisin resmi internet sitesi ya da müşteri hizmetleri üzerinden başvuru işlemini yapabilirsiniz. Abone olduktan sonra memnun kalmadığınız takdirde istediğiniz zaman aboneliğinizi iptal etme imkânına sahipsiniz.

Millenicom Taahhütsüz İnternet Paketleri ve Fiyatları

  Fiber 16 Kampanyası Fiber 35 Kampanyası Fiber 100 Kampanyası Superonline Alt Yapısı Fiber 24 Superonline Alt Yapısı Fiber 35 Superonline Alt Yapısı Fiber 100

İndirme Hızı

16 Mbps'e kadar 35 Mbps'e kadar 100 Mbps'e kadar 24 Mbps'e kadar 35 Mbps'e kadar 100 Mbps'e kadar

Yükleme Hızı

4 Mbps'e kadar 6 Mbps'e kadar 8 Mbps'e kadar 5 Mbps'e kadar 10 Mbps'e kadar 10 Mbps'e kadar
Kota Sınırsız Sınırsız Sınırsız Sınırsız Sınırsız Sınırsız
Aylık Fiyat 179,90 TL 199,90 TL 229,90 TL 219,90 TL 249,90 TL 259,90 TL

En Çok İnternet Yiyen Uygulamalar
YAZILIM

En Çok İnternet Yiyen Uygulamalar

Ülkemizdeki pahalı internet paketleri, çoğu zaman ihtiyatlı davranmamıza neden oluyor. Eğer siz de internet paketinizi korumak için kullanımınızı kontrol altında tutmak istiyorsanız, en çok internet yiyen uygulamalar listesi ile karşınızdayız.

Millenicom'un web sitesinde taahhütsüzü seçtiğiniz takdirde 6 adet internet paketi ile karşılaşıyorsunuz. Fiber 16 Kampanyası isimli pakette 16 Mbps'e kadar indirme hızı ve 4 Mbps'e kadar yükleme hızı mevcut. Bu paket 179,90 TL fiyat etiketine sahip.

Fiber 35 Kampanyası isimli internet paketinde kullanıcılara 35 Mbps'e kadar indirme hızı ve 6 Mbps'e kadar yükleme hızı vadediliyor. Kullanıcıların bu pakete 199,90 TL fiyat karşılığında abone olabiliyor. 229,90 TL fiyata sahip olan Fiber 100 Kampanyası adlı pakette ise 100 Mbps'e kadar indirme hızı ve 8 Mbps'e kadar yükleme hızı sunuluyor.

Şirket ayrıca SuperOnline alt yapısını kullanan üç adet paket sunuyor. 219,90 TL fiyat etiketine sahip olan Superonline Alt Yapısı Fiber 24 paketinde 24 Mbps'e kadar indirme hızı ve 5 Mbps'e kadar yükleme hızı vadediliyor. 

Superonline Alt Yapısı Fiber 35'te 35 Mbps'e kadar indirme hızı ve 10 Mbps'e kadar yükleme hızı sunuluyor. Bu paketin fiyatı 249,90 TL. Şirketin diğer paketi olan Superonline Alt Yapısı Fiber 100'de ise 100 Mbps'e kadar indirme hızı ve 10 Mbps'e kadar yükleme hızı mevcut. Pakete 259,90 TL karşılığında abone olabilirsiniz.

NetSpeed Taahhütsüz İnternet Paketleri ve Fiyatları

  Netbase 16 Net Fast Ultimate Net Fast Fiber Ultimate Fiber Ultimate Fiber 200
İndirme Hızı 16 Mbps'e kadar 35 Mbps'e kadar 100 Mbps'e kadar 35 Mbps'e kadar 100 Mbps'e kadar 200 Mbps'e kadar
Yükleme hızı 1 Mbps'e kadar 6 Mbps'e kadar 8 Mbps'e kadar 6 Mbps'e kadar 8 Mbps'e kadar 10 Mbps'e kadar
Kota Sınırsız Sınırsız Sınırsız Sınırsız Sınırsız Sınırsız
Aylık Fiyat 249 TL 261 TL 278 TL 261 TL 278 TL 416 TL

İnternet Nedir? İnternet Nasıl Çalışır?
İNTERNET

İnternet Nedir? İnternet Nasıl Çalışır?

Savaşların her ne kadar kötü sonuçları olsa da insanlık için yararlı icatların keşfedilmesinede yol açtığını göz ardı etmemek gerekir.

NetSpeed, taahhütsüz olarak altı farklı internet paketi sunuyor. Net Fast paketinde 35 Mbps'e kadar indirme hızı ve 6 Mbps'e kadar yükleme hızı vadediliyor. Bu paketin fiyatı 149 TL. 159 TL fiyata sahip olan Ultimate paketi 100 Mbps'e kadar indirme hızı ve 8 Mbps'e kadar yükleme hızı sunuyor.

113 TL fiyat etiketine sahip olan Net Fast Smart paketinde 35 Mbps'e kadar indirme hızı ve 6 Mbps'e kadar yükleme hızı sunulurken 149 TL fiyata sahip Net Fast Fiber, 100 Mbps'e kadar indirme hızı ve 8 Mbps'e kadar yükleme hızı vadediyor. 200 Mbps'e kadar indirme hızı ve 10 Mbps'e kadar yükleme hızı sunan Ultimate Fiber 200 ise 236 TL.

Turkcell Superonline'ın Taahhütsüz Paketleri

  Fiber Taahhütsüz Tanışma Paketleri Yalın VDSL Taahhütsüz Tanışma Paketleri Taahhütsüz Yalın ADSL Tanışma Paketi
İndirme Hızı 100 Mbps'e kadar 50 Mbps'e kadar 16 Mbps'e kadar
Kota 500 GB 500 GB 500 GB
Aylık Fiyat 250 TL 240 TL 200 TL

Fiber Taahhütsüz Tanışma Paketleri kapsamında 25 Mbps indirme hızı 10 Mbps yükleme hızı 180 TL, 50 Mbps 10 Mbps yükleme hızı 210 TL, 100 Mbps indirme hızı 20 Mbps yükleme hızı 250 TL, 500 Mbps indirme hızı 50 Mbps yükleme hızı 320 TL, 1000 Mbps indirme hızı ve 50 Mbps yükleme hızı 380 TL fiyata sahip.

50 Mbps'e kadar indirme hızı sunan Yalın VDSL Taahhütsüz Tanışma Paketleri aylık 240 TL fiyat etiketine sahipken 16 Mbps'e kadar indirme hızı sunan Taahhütsüz Yalın ADSL Tanışma Paketi için aylık 200 TL ödemek gerekiyor.

Modem Arayüzüne Nasıl Giriş Yapılır?
İNTERNET

Modem Arayüzüne Nasıl Giriş Yapılır?

Modem arayüzüne nasıl giriş yapılır sorusunu merak eden internet kullanıcıları için detaylı bir rehber hazırladık.

Bu yazıda taahhütsüz internet paketleri ve fiyatları ile ilgili merak edilen soruyu cevapladık. Konu ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda yer alan yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

YORUMLAR