Üretkenliğinizi Artıracak 5 Ücretsiz Adobe Uygulaması

Üretkenliğinizi artıracak 5 ücretsiz Adobe uygulamasını sizlerle paylaştık. Haberin ayrıntılarını okumak için tıklayın!

Üretkenliğinizi Artıracak 5 Ücretsiz Adobe Uygulaması

Adobe bilgisayar yazılımları konusunda dünyanın en eski ve en büyük şirketlerinden biri. Sokaktan geçen birine Adobe nedir diye sorsak, az çok ürettiği tasarım programlarından bile tanır. Yüksek ücretlere satın alabileceğiniz ürünleri bulunan firmadan çoğu zaman uzak dursakta, son zamanlarda çeşitli ücretsiz uygulamaları olduğunu da unutmamak gerekiyor. Bu blogda muhteşem özelliklere sahip, üretkenliğinizi artıracak 5 ücretsiz adobe uygulamasını sizlerle paylaşacağım.

Adobe CS2 veya Photoshop CS2

Çok eski bir program olmasına rağmen hala fantastik olma özelliğini koruyan Adobe CS2, abonelik tabanlı bir paket haline dönüşeli çok olmuyor. Lisanslı bir Photoshop'a sahip olmak isterseniz bu sayfaya tıklamanız yeterli. Buraya tıkladıktan sonra sizden üyelik isteyecek ve kimlik doğrulaması sonucunda muhteşem bir pakete sahip olacaksınız. Photoshop CS2, InDesign CS2, Illustrator CS2, Premier Pro 2, InCopy CS2, After Effects, GoLive, Audition 3, Acrobat 3D 1.0, ve Acrobat Pro 7'de bu pakette yer alıyor. 

Photoshop Mix v2.0 (Android, iOS)

Android ve iOS işletim sistemini kullanan akıllı telefon ve tabletlerinize ücretsiz olarak indirip kullanabileceğiniz bir Photoshop uygulaması olan bu Adobe ürününde, farklı fotoğraflardaki belli bölümleri kesebilir ve başka bir fotoğrafın içine yerleştirebilirsiniz. Böylece dilediğiniz arkaplan üzerine dilediğiniz objenin görüntüsünü yerleştirebilirsiniz. Photoshop'un en çok kullanılan özelliklerinden olan fotoğraf karıştırma özelliğini ve fotoğraflara efekt uygulama özelliğini, Adobe Photoshop Mix ile dokunmatik kontrollerle kolayca kullanabilirsiniz.

Adobe Photoshop Fix (iOS)

iOS işletim sistemine sahip cihazlarınızın ön kamerasıyla çektiğiniz fotoğraflarda gözünüze çarpan alanları düzeltmek, kendinizi bambaşka şekle sokmak, profesyonel çekim hissiyatı vermek için kullanabileceğiniz en ideal uygulama diyebileceğim Adobe Photoshop Fix’de fotoğrafın dilediğiniz alanına efekt uygulamanız veya düzeltme yapmanız mümkün. Selfie fotoğraflarınızda yüzünüzü kusursuz gösteren iyileştirme araçları, manzara fotoğraflarınızı çekici kılan onlarca efekt, ışık efekti, karartma, fotoğrafınızın belli bir bölümünü öne çıkarmanızı sağlayan flulaştırma aracı, renklendirme araçları gibi sadece profesyonel kullanıma yönelik ücretli yazılımlarda görebileceğiniz seçeneklerin hepsi bu ücretsiz üründe yer alıyor. 

Adobe Spark Suite (Web, iOS)

Herkesin estetik becerisi farklıdır. Yani içerik oluşturma konusunda iyi olsanız bile video ve muhteşem grafikler oluşturma konusunda iyi olmayabilirsiniz. Fakat Adobe Spark Suite sizi orta bir noktada buluşturuyor ve bir şeyin "iyi görünmesini" ön plana çıkararak harika dökümanlar ortaya koymanızı sağlıyor. Spark Page, Spark Post ve Spark Video uygulamalarından oluşan bu pakette herhangi bir eğitim almasanız bile harika işler çıkarabilirsiniz. 

Adobe Color (Web, Android ve iOS)

Web, Android ve iOS platformlarına ücretsiz olarak indirip kullanabileceğiniz bir tema oluşturma uygulaması olan Adobe Color bize renk yakalama işi için pratik bir çözüm sunuyor. Normalde bir fotoğraftaki renkleri temaya dönüştürmek için o fotoğrafta baskın olan renkleri bulmamız ve uyumlu bir şekilde bir araya getirmemiz gerekiyor. Sadece renkleri bulmak bile bize bolca vakit kaybettirebiliyor. İşte Adobe Color bir fotoğraftaki renkleri analiz ediyor ve öne çıkanları otomatik olarak bir araya getirerek size sunuyor. 

Dosya Boyutlarını Küçültmek İçin Kullanılan 5 Çevrimiçi Ücretsiz Araç

Neden Firewall Kullanmamız Gerektiğini Özetleyen 5 Önemli Sebep

YORUMLAR