Windows 10'da Varsayılan Dil Nasıl Değiştirilir?

Yeni bir bilgisayar aldığınızda varsayılan olarak gelen dili değiştirmek ve farklı bir dil kullanmayı tercih ediyorsanız yapmanız gerekenleri anlatıyoruz.

Windows 10'da Varsayılan Dil Nasıl Değiştirilir?

Microsoft’un piyasaya sürdüğü son işletim sistemi olan Windows 10, varsayılan dili değiştirmenize olanak sağlıyor. Yeni bir bilgisayar aldığınızda varsayılan olarak gelen dili değiştirmek ve farklı bir dil kullanmayı tercih ediyorsanız yapmanız gerekenler makalemizin devamında.

Bilgisayarınızı farklı bir dilde kullanmayı tercih ediyorsanız Windows 10 için ek diller yükleyebilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirmek için öncelikle Başlat menüsüne giriyor ve ardından Ayarlar’a tıklıyoruz.

Açılan Ayarlar penceresinden Zaman ve Dil seçeneğine tıklıyoruz, bunun ardından soldaki menüden Bölge ve dil sekmesine geçiyoruz.

Diller bölümünde yer alan Dil ekle butonuna basıyoruz.

Gördüğünüz gibi karşımıza birçok dil seçeneği çıktı. Kullanmak istediğimiz dili seçiyoruz.

Seçmiş olduğunuz dil, sisteminize yüklendikten sonra bu dile tıklıyoruz ve Varsayılan olarak ayarla butonuna basarak sistemimizin dilini bu dille değiştiriyoruz. Tüm işlemler bu kadar. Windows 10 Single Language kullanıyorsanız, sistemde kurulu olan diğer dili kaldırmanız gerekecektir. Windows’un bu sürümünde yalnızca bir dil paketine izin veriliyor.

Windows 7/8/8.1 Ürün Anahtarı ile Windows 10 Etkinleştirme