Windows için En İyi Konsol Emülatörleri

Eski oyunların tadı damağınızda kaldıysa ve evinizde bu oyunları oynayabileceğiniz bir konsol yoksa başvurabileceğiniz en başarılı çözüm yollarından biri konsol emülatörleridir. Bu emülatörler sayesinde bilgisayar üzerinden tüm oyun klasiklerini oynamanı

Windows için En İyi Konsol Emülatörleri

Eski oyunların tadı damağınızda kaldıysa ve evinizde bu oyunları oynayabileceğiniz bir konsol yoksa başvurabileceğiniz en başarılı çözüm yollarından biri konsol emülatörleridir. Bu emülatörler sayesinde bilgisayar üzerinden tüm oyun klasiklerini oynamanız mümkün. 80'li ve 90'lı yılların çocukluğunu yaşadıysanız veya video oyun tarihine merakınız varsa bu yazılımlar sayesinde imkansızlıkları aşıp tüm eski oyun kütüphanelerine ulaşbiliyorsunuz. Oyunların bir eğlence aracından çok bir kültür hazinesi olduğunu düşünüyorsanız oyun klasiklerin dünyasına ilk adımı atmış bulunuyorsunuz. Meraktan çok icraat insanıysanız konsol emülatörleri sizin için en pratik çözüm olacaktır.

Emülatör indirmeye karar verdiyseniz baştan sizi bir konuda uyarmak istiyorum: Hiçbirinde kurulu oyun bulmanız mümkün olmayacaktır. Emülatörünüz için oyun arıyorsanız CoolROM ve EMUPARADISE gibi web hizmetleri size devasa bir oyun arşivi sunuyor. Nitekim, bu konu hakkında yasal bir uyarı da yapmamız gerkiyor. Dijital olarak kopyasına sahip olma hakkınız olmayan bir oyun oynuyorsanız telif hakkı yasasına aykırı davranıyor olabilirsiniz. Bu nedenle izinsiz oyun indirme işlemi izinsiz gerçekleşiyorsa kullanım sırasında yaşayabileceğiniz hukuk problemleri mevcuttur.

Bu liste içerisinde bulacağınız emülatörler hem tamamen ücretsiz, hem de var olan birkaç seçenek arasında en beğediklerimizi kapsıyor. Oyun konsollarına göre dizmiş olduğumuz emülatörlerle sayfa sayfa size tavsiye edeceğimiz oyunlar da var. Öncelikle klasik oyun dünyasına hoşgeldiniz diyelim ve ikramımızı diğer sayfalarda size sunalım.

YORUMLAR