Dolphin

Dolphin

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 1,240
  • DOSYA BOYUTU 9.28 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Dolphin Team

Nintendo Wii ve GameCube oyunlarını PC üzerinden çalıştıran başarılı bir emülatör.

Nintendo Wii ve GameCube oyunlarını PC üzerinden oynamanızı sağlayan Dolphin isimli emülatör, bu oyunları 1080p çözünürlükte aktarma özelliğine de sahip. Bu özellik gerçekten sıradışı bir yenilik katıyor, çünkü bahsi geçen konsolların bu çözünürlükte görüntü üretme kapasiteleri yok. Açık kaynaklı bir yazılım olduğu için dışardan gelen yardıma açık olan Dolphin, gün geçtikçe gelen güncellemeler sayesinde oyun kütüphanesiyle uyum oranını artırıyor. Son stabil versiyonu olan 4.0.2 ile bu oran %71.4'e ulaşılmaz.

x86 ve x64 sürümleri olsa da kişisel kullanımımdan yola çıkarak 64-bit işletim sistemi kullananlara da x86 sürümünü tavsiye ediyorum. x64 ile gelen bazı yeniliklerin bilgisayarlara göre problem çıkarma olasılığı var. Bununla birlikte kızılötesi algılayıcıyı bağladığınızda bir USB Bluetooth bağlantısı aracılığıyla WiiMote kullanmanız da mümkün.

Benim Dolphin ile ilgili en sevdiğim özellik ise oyun oynamak istediğinizde hile kodalarının sisteme kayıtlı olması. Dış kaynaklarda aramak zorunda kalmadan size sunulan liste üzerinden kafası daha büyük bir Mario veya sonsuz mermisi olan bir Samus ile oynamanız mümkün. Otomatik kaydetme ve yükleme seçeneği sayesinde PC üzerinden oyun oynama keyfini bu konsollara aktarabiliyorsunuz. Anti-Aliasing ve 1080p çözünürlük ile orjinal konsolların başaramadığı görüntü kalitesini yakalayıp grafiklere hayran kalabilirsiniz.

Kurulumu biraz zorlu bir aşama olsa da burayı tıklayarak bilgisayarınıza göre daha detaylı ayarlamalar yapıp FPS sayısında 20'ye varan artışlar yakalamanız mümkün.

ARTILAR

Kayıtlı Gecko kodları

Orjinal konsoldan daha iyi grafikler

WiiMote desteği

Ücretsiz

EKSİLER

Kurulumu kolay değil