Youtube Gelişmiş Arama Sistemi ile Hızlı Bir Şekilde Video Bulma

Google'ın da bir servisi olan Youtube çeşitli özellikler ile kullanıcıların işlerini kolaylaştırıyor. Bu özelliklerden video aramalarda oldukça işinize yarayacağını düşündüğümüz filtreleme seçeneğini sizlere bu blog'ta anlatacağız.

Youtube Gelişmiş Arama Sistemi ile Hızlı Bir Şekilde Video Bulma

Youtube milyonlarca videoyu bünyesinde barındıran bir platform. Google'ın da bir servisi olan Youtube çeşitli özellikler ile kullanıcıların işlerini kolaylaştırıyor. Bu özelliklerden video aramalarda oldukça işinize yarayacağını düşündüğümüz filtreleme seçeneğini sizlere bu blog'ta anlatacağız.Youtube'da video aramak sanıldığı kadar basit değil. Hemen Youtube logosunun yanında gördüğünüz arama çubuğu sayesinde istediğiniz videoyu her zaman bulamayabilirsiniz. Google bu gibi durumları düşünerek Youtube gelişmiş arama filtreleme seçeneğini ekledi. Uzun süredir kullanımda olan bu özelliğin ne işe yaradığını ve nasıl kullanacağınızı anlatmaya başlayalım.

Youtube'un gelişmiş arama seçeneği size zamandan kazanç sağlarken milyonlarca video arasında kaybolmanızı engelliyor. Özellikle izlenmesi az olan bir video ararken zorlandığınızı duyar gibiyiz. Bu gibi durumlarda yüklenme tarihi ve sonuç gibi çeşitli filtreleri kullanarak istediğiniz videoya kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Hadi hep beraber bir video arayalım.

1) Her zaman kullandığımız arama çubuğuna yine aramak istediğimiz videoyu yazıyoruz.

Yukarıda gördüğünüz gibi arama bölümüne biz göstermek için "ne indirsem" yazdık. Ne indirsem bizim haftalık olarak çektiğimiz videolarımıza verilen genel ad. Henüz izlemediyseniz izlemenizi tavsiye ederiz. Daha sonra yapmamız gereken hemen arama çubuğunun altındaki "Filtreler" seçeneğine girmek.

2 Filtreler'e biraz göz atalım

Resimde de gördüğünüz gibi 5 kategoride toplam 20 farklı şekilde video aramamızı filtreleyebiliyoruz. Bu sayede aramak istediğimiz videoya daha hızlı ulaşırken zamandan tasarruf ediyoruz. Filtreleri kullanarak en ince ayrıntısına kadar video elemesi yapmanız mümkün. Özellikle Youtube kanalı ararken oldukça işinize yarayacağını düşündüğümüz bu filtreleme sistemini aşağıda kullandık.

3) Hadi filtreleme özelliğini deneyelim.

Biz denemek için süre filtreleme seçeneğini kullandık. Resimde de gördüğünüz gibi  Youtube'un 20 dakikadan uzun videoları göstermesini istedik. Bize filtreledi ve ilk resimde gördüğünüz videoları karşımıza çıkarmadı. 20 dakikadan uzun sadece bir videomuzun olduğunu bu blog sayesinde öğrenmiş olduk.

Sizlerde bu şekilde aramalarınızı filtreleyebilirsiniz. Bu sayede istediğiniz videoyu daha hızlı bulma imkanınız var. Oldukça basit olan bu özellikle ilgili sormak istediğiniz sorular varsa çekinmeden yorum yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra filtreleme seçeneğini iptal etmek için X butonuna basmanız yeterli.

Youtube'un bu arama filtreleme özelliğini Web, Android ve iOS gibi işletim sistemlerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Mobil uygulamayı indirmek isterseniz aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

En İyi Program Kaldırma Araçları

Fousquare ve Swarm Arasındaki Fark Nedir?

Facebook Messenger Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

Hafızayı Güçlendirmek İçin Android Uygulamaları

YORUMLAR