Apple, iPhone 8 için Ücretsiz Onarım Programı Başlattı

Apple, iPhone 8 için Ücretsiz Onarım Programı Başlattı

iPhone 8’iniz bazen donuyor, ya da kendi kendine kapandıktan sonra açılmıyor mu? Öyleyse telefonunuz Apple’ın yeni başlattığı onarım programı için uygun olabilir. Cupertinolu şirket, iPhone 8 cihazlarının küçük bir yüzdesinin hatalı mantık panolarından muzdarip olduğunu ve etkilenen müşterilere ücretsiz onarım hizmeti vereceğini açıkladı.

Apple’ın yeni onarım programı, yalnızca iPhone 8’i içeriyor. Dolayısıyla yukardaki sorunlardan muzdarip bir 8 Plus veya X sahibiyseniz ne yazık ki bu ücretsiz hizmetten yararlanma şansını bulunmuyor. 

Bununla birlikte söz konusu program, ABD, Avustralya, Çin, Hong Kong, Hindistan, Japonya, Makao ve Yeni Zelanda’daki müşterilerle sınırlı olacak. Ücretsiz onarım hizmeti, orijinal perakende satış tarihi olan Kasım 2017’den itibaren üç yıl içinde satılan cihazları kapsayacak. 

Onarım programı için uygun olan kullanıcılar, Apple’ın destek ekibiyle iletişime geçerek cihazlarını Apple Onarım Merkezi'ne gönderebilecek. Şirket, donanımsal tüm problemlerin ücretsiz bir şekilde düzeltileceğini söylerken, telefondaki fiziksel sorunların çözümü için ekstra ücret talep edileceğinin altını çiziyor. 

Apple, kullanıcıların telefonlarını servise göndermeden önce iTunes veya iCloud aracılığıyla verilerini yedeklemelerini tavsiye etmeyi ihmal etmedi.

2017'nin sonunda eski model iPhone’ları yavaşlattığını kabul eden Apple, garanti dışı pil değişim ücretinde indirime gitmişti. Kullanıcılar, 31 Aralık 2018'e kadar, uygun olan tüm iPhone 6 ve sonraki modeller için garanti kapsamı dışında kalan pil servisinden 319 TL yerine 149 TL ödeyerek yaralanabilecek.

YORUMLAR