Facebook Avrupa'ya Bedava İnternet Dağıtmaya Hazır

Facebook Avrupa'ya Bedava İnternet Dağıtmaya Hazır

Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg, geliştirdiği ‘ücretsiz internet.org’ projesini Avrupa’ya da getireceğini duyurdu.

Mark Zuckerberg Facebook üzerinde kullanıcılarla buluştu. Facebook üyelerinin sorularını yanıtlayan Zuckerberg, ‘bağlanmak isteyen herkese’ internet hizmetlerini erişilebilir hale getirecekleri projelerden uzun uzun bahsetti.

Dünyada internet erişimi olmayan ülkelere bağlantı sağlamak için geliştirilen ‘internet.org’ projesini detaylarıyla anlatan Facebook patronu, bu projenin Tanzanya, Kenya, Gana, Zambia, Kolombiya ve Hindistan’da hali hazırda uygulanmaya başladığını anlattı. Zuckerberg, proje kapsamına Avrupa’yı da aldıklarını söyledi.

Kullanıcıların her hangi bir bedel ödemeden sağlık, iş ve yerel bilgilere yönelik internet sitelerine girmelerine olanak sağlayan ‘internet.org’ projesi, Facebook’un yönetiminde teknoloji liderlerini, kâr amacı gütmeyen kuruluşları ve yerel toplulukları bir araya getiren geniş kapsamlı bir proje. Detaylarını Mark Zuckerberg internet.org'yi Duyurdu haberimizden de takip edebilirsiniz.

Zuckerberg, bu projeyle beraber İnternete bağlanan her 1 milyar insandan 100 milyonunun yoksulluktan kurtulacağına inanıyor. Zuckerberg dünyanın üçte ikisinde yaşayan girişimcilerin bu yoksul ülkelerde yaşam savaşı vermelerinden dolayı fikirlerini dünyaya açamadıklarını ve gelişme fırsatı bulamadıklarını düşünüyor.

internet.org Duyuru Videosu

Facebook'un Patronu 911 Acil Servisini İnternete Taşımaya Hazırlanıyor

YORUMLAR