Facebook, Cinsiyet Ayarlarını Kişiselleştirilebilir Yaptı

Facebook yeni bir hamle ile artık kullanıcıların cinsiyet ayarlarını istedikleri gibi belirleyebilmelerini sağladı. Bu yeni özellik sayesinde seçim yapmak yerine cinsiyetinizi elle yazabiliyorsunuz.

Facebook, Cinsiyet Ayarlarını Kişiselleştirilebilir Yaptı

Sosyal medya devi Facebook, kullanıcıların hesap ayarlarında yer alan cinsiyet bölümü için geçen sene getirdiği çoklu seçeneklerden sonra şimdi de tamamen düzenleme özelliğini getirdi. Bu yeni özellik sayesinde artık Facebook kullanıcıları cinsiyet bölümünde seçenekler arasından tercih yapmak yerine istediklerini yazabilecekler.

Geçtiğimiz yıl cinsiyet ayarları düzenleme konusunda yenilik yapan Facebook, sadece erkek ve kız olarak seçebildiğiniz cinsiyetlere toplam 10 farklı seçenek eklemişti. Önceki gün bu yönde bir adım daha atan Facebook, kullanıcıların artık cinsiyet bölümüne istediklerini yazabilme özgürlüğü sunuyor. Bu yöntem sayesinde pek çok kişinin cinsiyetleri hakkındaki bilgileri tanıdıklarına daha özgün bir yolla açıklayabileceğini düşünen Facebook, pek çok kullanıcısından tepki gördüğü gibi pek çok kullanıcısından da alkış aldı.

Özellikle transeksüellerin cinsiyet açıklama durumunda zorlandığını biliyoruz. Buna geçtiğimiz yıl çözüm getiren Facebook, artık aynı duyguları hisseden herkesin cinsiyetini çok daha kolay ve kendi istediği gibi yazmasını ve açıklamasını sağlıyor. Şu an için sadece Amerika'da yaşayan ve Facebook'u İngilizce kullanan kullanıcılar için geçerli olan özelliğin kısa süre içerisinde diğer tüm kullanıcılara da geleceği tahmin ediliyor. Yeni özelliğin gelmesinden sonra kendi profil bilgilerinizi düzenleme ekranından cinsiyet bilgilerinizi dilediğiniz gibi değiştirebiliyor olacaksınız. Erkek ve kız olarak sunulan seçenek yerine klavyeden istediğinizi yazabileceğiniz yeni bölümü çok fazla kişinin kullanmayacak olması büyük ihtimal fakat yine de pek çok kullanıcı için yararlı bir özellik olacağını düşünüyorum.

Facebook cinsiyet ayarlarında yaptığı bu değişiklik hakkındaki görüşlerinizi bizlerle yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

VLC Media Player'a Büyük Güncelleme!

YORUMLAR