Facebook Slingshot'ı Markete Koydu

Facebook'un fotoğraf ve video paylaşım uygulaması Slingshot sonunda markete kondu. Teknoloji çevrelerinde yankı bulan ve sosyalleşmeye zorlayan uygulama, kulanıcıların beklediğine değecek gibi görünüyor.

Facebook Slingshot'ı Markete Koydu

Facebook'un fotoğraf ve video paylaşım uygulaması Slingshot sonunda markete kondu. Geçtiğmiz haftalarda iTunes'a yanlışlıkla koyulan ve daha sonra tanıtılmak zorunda kalarak teknoloji çevrelerinde yankı bulan uygulama, kulanıcıların beklediğine değecek gibi görünüyor.

Slingshot'ın duyrulmasının ardından Facebook Messenger'a güncelleme getiren ve kullanıcıları bununla bir süre oyalayan Facebook, yeni paylaşım uygulaması Slingshot'ı dün Google Play ve iTunes'a aynı anda koydu. Özelliklerine bakıldığında hemen piyasadaki rakiplerinden ayrılan Slingshot, eğlenceli bir paylaşım deneyimi sunuyor. Temel olarak karşılıklı fotoğraf ve video paylaşmaya yarayan uygulama, başka bir uygulama kullanmaya gerek kalmadan bunların üzerine yazı yazmaya ve çizim eklemeye olanak sağlıyor. Basit bir kullanıma sahip bu özellikle genişlik ve yüksekliği kaydırma hareketiyle ayarlıyor, rengi de aynı anda seçebiliyorsunuz.

Slingshot'ın öne çıkan özelliklerinden biri, sizi zorla paylaşmaya itmesi. Arkadaşlarınızın gönderdiği medyayı önce pikseller halinde görüyorsunuz. Tamamını merak ediyorsanız sizin de bir paylaşım yapmanız gerekiyor, ancak o zaman gönderilen paylaşımı net görebiliyorsunuz. Instagram, Vine gibi popüler paylaşım uygulamalarında tembel takılanların pek hoşuna gitmeyecek özellik, sosyalleşmeyi karşılıklı hale getimeyi amaçlıyor.

Slingshot'ın gönderme ekranı da ayrı bir eğlence sunuyor. Hazırladığınız paylaşımı gönderirken önce ekran ortasına doğru ufalan, daha sonra sapanla fırlatılmış gibi gönderilen fotoğraf ve videolar, uygulamanın adı konurken buradan ilham alındığını göseriyor.

iOS ve Android için kullanıma hazır uygulamayı denemenizi tavsiye ediyoruz. Bakalım Facebook'un zorla sosyalleştiren yeni uygulamasına tepkiler nasıl olacak?

YORUMLAR