Google, Gazze'ye 8 Milyar Doların Üstünde Bağış Yapacak!

Google, Gazze'de yaşanan olaylar sebebiyle 8 milyar doların üstünde bağış yapacağını açıkladı. İşte şirketin konuya dair açıklaması!

Google, geçtiğimiz günlerde tıpkı diğer rakipleri gibi Avrupa Birliği'nden İsrail-Filistin savaşı ile ilgili uyarı almıştı. Dezenformasyon amaçlı içerikler konusunda düzenleme yapan şirketten konuyla ilgili yeni bir haber geldi.

Google, Gazze için 8 milyar doların üstünde bağış yapacağını duyurdu. Şirketin CEO'su Sundar Picha, yardım çalışmaları hakkında bilgi verdi. İşte haberimizin devamı...

Çocuklar İçin Psikolojik ve Duygusal Destek!

Google, Gazze'de bulunan ve savaştan etkilenen mağdur siviller için 8 milyar doların üstünde bağış yapacak. Ayrıca şirket, özellikle çocuklara ve ailelerine psikolojik ve duygusal destek verilmesi adına 3 milyar dolar taahhütte bulundu.

Google'ın İsrail'de 2000'den fazla çalışanı bulunuyor. Özellikle Hayfa ve Tel Aviv bölgelerinde bulunan iki ofiste çip tasarımına yönelik çalışmalar yapılıyor. Google CEO'su Sundar Picha, o bölgelerdeki personeli adına konuyla ilgili şöyle bir açıklama yaptı:

"Dünyanın dört bir yanındaki Yahudi Google çalışanlarımız, tarihteki en kötü anları acı bir şekilde hatırlatan bu saldırıların şokunu yaşıyor ve sinagoglarda ve okullarda güvenliğin artırılmasını gerektiren antisemitik olaylarda artış yaşanıyor.

Filistinli, Arap ve Müslüman çalışanlarımız İslamofobideki kaygı verici artıştan derinden etkileniyor ve Gazze'deki Filistinli sivillerin ciddi kayıplar verdiğini ve tırmanan savaş ve insani kriz nedeniyle hayatlarından endişe duyduklarını dehşetle izliyorlar.”

Avrupa Birliğinden Bir Uyarı da YouTube'a Geldi!
İNTERNET

Avrupa Birliğinden Bir Uyarı da YouTube'a Geldi!

Avrupa Birliği yetkililerinden Thierry Breton, X ve Meta'nın ardından şimdi de YouTube'a uyarı mektubu gönderdi. İşte detaylar!

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı aşağıdaki kutucuktan bizimle paylaşabilirsiniz.