Ocak Ayı Enflasyon Rakamları Açıklandı

Geride bıraktığımız Ocak ayına dair güncel enflasyon rakamları TÜİK ve ENAG tarafından açıklandı. İşte detaylar!

Aralık Ayı Enflasyon Rakamları Açıklandı

Ocak ayına dair enflasyon rakamları TÜİK ve ENAG tarafından açıklandı. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre enflasyon, Ocak ayında bir önceki aya kıyasla %6,65, bir önceki yılın Ocak ayına göre %57,68 ve 12 aylık ortalamalara göre %72,45 olarak gerçekleşti. İstanbul'un Ocak ayı enflasyonu ise %79,68 olarak kayıtlara geçti.

Bir önceki yılın aynı ayına göre en az artış gösteren grup %24,24 ile giyim ve ayakkabı oldu. Bu alanda uzunca süredir en az artış gösteren grup haberleşme idi. En çok artış gösteren grup ise %77,22 ile sağlık oldu. Geçtiğimiz ay ise en çok artış gösteren grup konut olmuştu.

Ocak ayında bir önceki aya göre en az artış gösteren grup ise %-1,53 ile giyim ve ayakkabı oldu. Yine Ocak ayında bir önceki aya göre en çok artış gösteren grup ise %18,35 ile sağlık oldu.

Enflasyon Araştırma Grubu (ENAG) Verileri de Açıklandı

Akademisyenlerin ve ekonomistlerin yer aldığı Enflasyon Araştırma Grubu (ENAG) da Ocak ayına ilişkin enflasyon verilerini açıkladı.

Enflasyon Araştırma Grubu (ENAG) verilerine göre Tüketici Fiyat Endeksi (E-TÜFE) aylık olarak %9,26 artarken, yıllık bazda enflasyon %121,62 olarak açıklandı.

2023 Poşet Fiyatları Açıklandı
İNTERNET

2023 Poşet Fiyatları Açıklandı

Bir süredir plastik poşet fiyatlarının 2023 yılı itibari ile zamlanacağına dair söylentiler dolaşıyordu ve geçtiğimiz haftalarda Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum konuyla ilgili açıklama yaparak soru işaretlerini gidermişti.

YORUMLAR