HTC Nexus M1'in Teknik Detayları Ortaya Çıktı

HTC Nexus M1'in Teknik Detayları Ortaya Çıktı

Google'ın sıradaki telefonu olacağı konuşulan Marlin kod adlı HTC Nexus M1, Geekbench testinde ortaya çıktı. Telefon yeni işletim sistemi Android 7.0 Nougat ile gelecek.

Geçtiğimiz aylarda yaptığımız haberlerde HTC'nin tekrar Nexus cihazlar üreteceğini sizlere aktarmıştık. Bu yıl birkaç tane Nexus cihaz üretmesini beklediğimiz HTC'nin ilk Nexus cihazı Geekbench testinde ortaya çıktı. Uzun yıllar Nexus cihazlardan uzak kalan HTC'nin ürettiği Marlin kod adına sahip HTC Nexus M1, sahip olduğu özellikler ve tasarım ile kullanıcılarını da memnun edecek gibi görünüyor.

Google'ın yeni Android ismini onaylamasından sonra tüm gözler yeni çıkacak Nexus cihazlara yöneldi. Bu yıl HTC tarafından üretilmesi beklenen cihazlardan Marlin kod adına sahip Nexus M1, geçtiğimiz günlerde Geekbench testinde ortaya çıktı. Daha önce sızan haberlerde olduğu gibi pek çok muhtemel özelliği taşıyan cihaz Snapdragon 820'den gücünü alacak ve 4 GB RAM ile beslenecek. Öte yandan 5.5 inç'lik QHD AMOLED ekran, 32 ve 128 GB depolama, 3450 mAh batarya ve parmak izi okuyucusu telefonun diğer özellikleri arasında yer alıyor. Ayrıca telefonda son işletim sistemi Android 7.0 Nougat yer alacak. 

Önümüzdeki Eylül ayında tanıtılması beklenen telefonun fiyatı henüz kesin değil ancak, 500-600 dolar arasında bir fiyata sahip olması bekleniyor.

HTC'den One M9, One A9 ve HTC 10 Kullanıcılarına Android 7.0 Nougat Müjdesi!

HTC Nexus 2016 Teknik Özellikleri Sızdırıldı

YORUMLAR