iOS 7 Problemleri Devam Ediyor

iOS 7, halen tam stabil hale gelmiş değil. Eğer Bluetooh ile ilgili sorun yaşıyorsanız yalnız değilsiniz

iOS 7 Problemleri Devam Ediyor

Apple bir süre önce iPhone 5S ve iPhone 5C ile birlikte duyurduğu iOS 7 işletim sistemini stabil hale getirmekte zorlanıyor. Yeni nesil iPhone telefonların ve iPad tabletlerin yıldızı olarak öne sürülen iOS 7 "gelmiş geçmiş en gelişmiş mobil işletim sistemi" olarak nitelendiriliyordu. Apple bir takım yenilikleri iOS 7 ile birlikte getirmiş olsa da yeni nesil telefon ve tabletlerinde stabil çalışan bu işletim sistemi daha önceki nesil telefon ve tabletlerde ciddi sıkıntılar oluşturmuştu. Sanal klavyenin devreye girmesi sırasında yaşanan 15-20 saniyelik oldukça uzun gelişmeler, batarya ömrü ve ısınma problemleri, aramalar ve çağrılar konusunda yaşanan sıkıntılar bu problemlerin bazılarıydı. En yeni iOS 7 işletim sisteminin bu hali birçok Apple cihaz kullanıcısını isyan ettirmişti ve bu kullanıcılar telefonlarını satarak yeni telefonlara yönelmişti.

Mevcut haliyle daha piyasaya çıkmaya hazır olmayan bir beta sürüm yazılım havası veren iOS 7 için 3 adet yama güncellemesi çıkarılmıştı. Sorunların bir kısmı giderilmiş olsa da halen büyük bir kullanıcı kitlesi telefon ve tabletleriyle ilgili sıkıntı yaşamaya devam ediyor. Bu sıkıntıların yaygın olanlarından biri ise iOS 7 kullanan cihazlarda yaşanan Bluetooh problemi. Bu sıkıntı otomobillerinde Apple cihazlarını Bluetooh aracılığıyla kontrol eden kullanıcıları etkiliyor ve cihazlarını otomobilleriyle eşleştirmelerini engelliyor. Bu da kullanıcıların araçlarında Bluetooh üzerinden çağrı cevaplayamamalarına, müzik dinleyememelerine veya navigasyonu kullanamamalarına sebep oluyor.

Aynı sorunu yaşayan binlerce kullanıcı Apple forumlarına hücum etmiş. Fakat Apple tarafından resmi bir çözüm henüz sunulmuş değil. Kullanıcıların paylaştığı çözüm yöntemlerinden biri iOS 7 yüklü cihazınızda bulunan tüm Bluetooh eşleştirmelerini kaldırmanızı ve kullanacağınız Bluetooth eşleştirmenizi yeniden yapmanızı öneriyor. Bu yöntemin kesin çözüm olup olmadığına dair net bir kanıt bulunmuyor olsa da denemekte fayda olabilir.

Apple Sonunda Türkiye Mağazasını Açtı