Marissa Mayer'li Yahoo, Google'ı Geride Bıraktı

Marissa Mayer'in liderliğindeki Yahoo'nun Temmuz ayı ziyaretçilerinin Google'ı geride bıraktığı açıklandı.

Marissa Mayer'li Yahoo, Google'ı Geride Bıraktı

Yahoo'nun son yıllarda yaşadığı büyük düşüş şirketin piyasadan silinip silinmeyeceği düşüncesini akıllara getirmişti. Ancak bir yıl önce Google'dan Marissa Mayer'i alan Yahoo, anlaşılan o ki bu doğru kararının meyvelerini almaya başladı ve yavaş yavaş eski ihtişamını kazanma yolunda devam ediyor.

Geçtiğimiz ay 196.564.000 ziyaretçiye erişen Yahoo, böylece hem en çok ziyaret edilen web sitesi ünvanını elde etti hem de Google'ın YouTube da dahil olmak üzere tüm servislerinin toplam ziyaretçi sayısını geride bıraktı. Google 2011'den beri birincilik tahtını elden bırakmamıştı ancak 192.251.000 ziyaretçisi ile artık ikinci sırada.

Bu rakamların geçtiğimiz günlerde yaşanan 5 dakikalık Google kesintisi ile bir ilgisi yok, zira rakamlar Temmuz ayına ait. Bazı kullanıcıların aklına Yahoo'nun bu trafiği 1.1 milyar dolara satın aldığı Tumblr'dan mı sorusu gelebilir. Ancak Tumblr şu anda bu hesaplamanın içine dahil edilmiş değil ve comScore Tumblr'ın dahil edilmesinin ardından trafiğin daha da artacağını belirtiyor.

Yahoo'nun web sitesinin yanında mobil uygulamalarını da kullanarak servislere erişebilir ve popüler web sitesinin hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Facebook ileti gömme özelliği herkese açıldı

YORUMLAR