Microsoft Windows 8 ile Vista Zamanlarına Geri Döndü

Microsoft'a olan tüketici güveni Windows 8 ile birlikte Vista zamanlarına dönülmesine neden oldu. PC üreticileri ise durumdan şikayetçi.

Microsoft Windows 8 ile Vista Zamanlarına Geri Döndü

Microsoft Windows 8 işletim sisteminin pek çok kullanıcının afallamasına neden olduğu ve tamamen yeniden tasarım geçiren bu Windows sürümünün çıkışının üstünden aylar geçmesine rağmen Windows 7'nin popülerliğinin yanına yaklaşamadığı bilinen bir gerçek. Her ne kadar Microsoft ürününü promote etmek için elinden geleni yapsa da tüketiciler yeni sistemi kullanışsız buluyorlar ve PC üreticileri de düşük satışlardan dolayı Microsoft'u suçluyorlar.

Sonbaharda Windows 8.1'in yayınlanacak olması ise talebi yükseltebilmek için atılan bir adım ve başlat butonunun geri gelmesi gibi bazı yenilikleri sunması bekleniyor. Amerikan tüketici memnuniyeti endeksi raporuna göre Microsoft'un müşteri memnuniyeti 2007'de Windows Vista'nın yayınlanmasından beri varolan en düşük seviyeye gerilemiş durumda.

2007'de Vista ile birlikte bu oran 100 üzerinden 73'e gerilemişti ve Windows 8'in piyasaya sürülmesinden önce 78'e yükselmişti. Şu sıralarda 74 olan puan neredeyse Vista dönemi ile aynı düzeyde ve bu Microsoft'un memnuniyetsizliğinin sebeplerinden birisi.

Aynı zamanda PC sahibi evlerde giderek daha fazla tablet, akıllı telefon ve eğlence sistemlerine yönelik rağbet olması da hem Microsoft hem de PC üreticilerini tedirgin ediyor. Bu kaçışı engellemek için Windows 8.1'in tüketicilere çok iyi bir deneyim sunması ve onları geri getirmesi gerekecek.

Nokia'dan 41 megapiksel kameralı telefon geliyor

YORUMLAR