Netflix Bir Şeyler Deniyor: Artık Sinemalarda!

Netflix son dönemde yeni politikalarıyla dikkat çekerken, popüler bir filmin devam filmini platformundan önce sinemalara taşıma kararı aldı. İşte detaylar!

Netflix Bir Şeyler Deniyor: Artık Sinemalarda!

Netflix özellikle geride bıraktığımız yıl içerisinde pek çok kez abone kaybı açıklasa da son dönemde şirket içerisinde yüzler gülüyor. Abone anlamında yaşanan gerileme şirketi yenilikçi politikalar denemeye itti ve böyle hamlelerden biri Netflix'e büyük gelir kazandırdı.

Glass Onion: A Knives Out Mystery filmini Netflix üzerinden yayınlamadan önce şirket beyaz perdeye taşıdı. Sinemalarda izleyicilerle buluşan film yalnızca 5 günde Netflix'e 13,3 milyon dolar kazandırdı. İlk Knives Out filminin devamı olan Knives Out 2, 23 Aralık tarihinde yalnızca Netflix'te yayınlanacak.

Film, Sinemalardan Netflix'e 13,3 Milyon Dolar Kazandırdı

Netflix Bir Şeyler Deniyor: Artık Sinemalarda!

Kaynaklar filmin 700'ü aşkın sinemada vizyona girdiğini ve filmin gelirlerinin ortalama düzeyde olduğunu bildiriyor. Bu yaklaşım daha önce pek rastlamadığımız türden olsa da Netflix gelir kaynaklarını artırmak için farklı yollar denemeye başladı.

Özellikle şirkete olan katkısı ve seriye olan reklamın da sağlanabilmesi, gelecekte bunun gibi benzeri projelerin de gerçekleşebileceği anlamına geliyor.

Peki siz Netflix'in bu yaklaşımı hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Netflix'in Ocak Ayı İçerikleri Belli Oldu
İNTERNET

Netflix'in Ocak Ayı İçerikleri Belli Oldu

Netflix, 2022 yılının başından bu yana abone kayıplarıyla uğraşıyor, öyle ki şirket geride kalan dönemde yaklaşık 1 milyon abone daha kaybettiğini açıklamıştı.

Netflix Dizisi 1899 İntihal ile Suçlandı: Sahneler Çalıntı Mı?
Sinema

Netflix Dizisi 1899 İntihal ile Suçlandı: Sahneler Çalıntı Mı?

Netflix'in kafa açan bilim kurgu dizisi Dark'ın yapımcılarının üstlendiği 1899 dizisinin bu senenin vurucu yapımlarından birisi olması bekleniyordu.

YORUMLAR