Samsung Esnek Ekranları Geliyor, İlk Hedef Samsung Galaxy S6 Active

Samsung Esnek Ekranları Geliyor, İlk Hedef Samsung Galaxy S6 Active

Samsung 2015 yılını sürpriz tasarım, model ve icatlarla geçirecek gibi görünüyor. Samsung şimdi de bükülüp eğilebilir ekran modelinin patentini almak için başvurdu.Henüz birkaç gün önce Samsung'dan Sürpriz, Bir Galaxy S6 Daha Geliyor haberimizde sporcular için yeni ve dayanıklı bir Samsung S6 Active modelinden bahsetmiştik. Samsung bu modelin devamını esnek ve bükülebilir ekranlarla sürdürmeyi düşünüyor.  

Aslında Samsung'un esnek ekranlar üzerinde konsept tasarımları var. Ancak bu tasarımları patent alacak kadar ciddi bir noktaya taşımamıştı. Mobil pazarın gittikçe kızışması Samsung'u hızla patent yarışına da soktu. Samsung'un henüz ortaya çıkmamış binden fazla patenti olduğu söyleniyor.

Samsung'un Galaxy S6 Active için yaptığı hazırlık yeniden bir LG G Flex yaratmak ya da taklit etmek değil. Samsung yen modelin belli açılara kadar eğilebilmesini öngörüyor. Sağa ve sola ya da içe ve dışa doğru esneklik kabiliyeti olan telefonları piyasada pazarlamak isteyen Samsung bu ürünlerle sporcuları ve hareketli işleri olanları hedef alacak.

Patente göre tasarlanan yeni Galaxy S6 Active serisi telefonun tasarımı kullanıcının kıyafetine tutturulabilmesine imkan sağlayacak belli bölümler de barındırıyor. Örneğin telefonu kıvırıp bileğinize bağlamanız mümkün olacak. 

iPhone 7'de Kullanılacak Ekran Teknolojisi Belli Oldu

Samsung iPhone 6'yı Yenmek İçin Kaç Para Harcadı?

Samsung Galaxy S6'nın Ekranı En İyi Mobil Ekran Seçildi

YORUMLAR