Elon Musk, Tesla Fabrikası İçin Suudi Arabistan ile Görüşmediğini Söyledi!

Elon Musk, Tesla'nın yeni fabrikası için Suudi Arabistan ile görüştüğü haberlerini yalanladı. İşte ünlü milyarderin konu hakkındaki paylaşımı!

Geçtiğimiz gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Elon Musk bir görüşme gerçekleştirdi. Toplantıda Elon Musk'a Tesla'nın yeni fabrikasını Türkiye'ye kurması teklif edildi.

The Wall Street Journal adlı haber gazetesi, şirketin Türkiye'nin hemen ardından Suudi Arabistan ile görüştüğünü iddia eden bir rapor hazırladı. Elon Musk saatler sonra bu raporu yalanladı.

Elon Musk Yalanladı!

Elon Musk, yeni Tesla araç fabrikası için Suudi Arabistan ile görüştüğü haberlerini yalanladı. Ünlü milyarder gazeteye sitem ederek "WSJ'den tamamen yanlış bir makale daha" şeklinde bir paylaşım yaptı.

Tesla'nın yeni kuracağı fabrika, Avrupa'da ikinci, dünyada yedinci fabrikası olacak. Hâlihazırda 2 milyon olan araç üreten şirketin 2030 yılına kadar yılda 20 milyon araç üretmeyi hedeflediği biliniyor.

Hâl böyle olunca ülkeler, şirketin yatırımlarını kendi topraklarına yapması için adeta yarışacak. Türkiye de bu yatırımın ortağı olmak isteyen ülkeler arasında yer alıyor.

Suudi Arabistan ile görüşme haberleri birinci ağızdan yalanlanınca Tesla ve Türkiye anlaşması ile ilgili umutlar yeniden yeşerdi.

Tesla'nın görüştüğü ülkelerin tekliflerini değerlendirip bu yıl içinde yeni üretim tesisi için yatırım kararını vermesi bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Elon Musk Bir Araya Geldi: Neler Konuşuldu?
Yaşam

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Elon Musk Bir Araya Geldi: Neler Konuşuldu?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu ve Türkiye Yatırım Konferansı için geçtiğimiz günlerde ABD'ye gitti.

Peki sizce Tesla yeni fabrikasını hangi ülkede kuracak? Düşüncelerinizi bizimle aşağıdaki yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

YORUMLAR