Türkiye'nin En Mutlu 10 Şehri Açıklandı: Birinci Hangisi?

Türkiye'nin en mutlu 10 şehri açıklandı. Peki ülkemizin en mutlu şehri hangisi oldu? İşte ayrıntılar!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), "Yaşam Memnuniyet Araştırması" sonucunda Türkiye'nin en mutlu 10 şehrini belirledi. Yapılan bilimsel incelemelerin ardından Türkiye'deki şehirler nüfus oranlarına göre değerlendirmeye alındı.

En Mutlu Şehir Sinop!

Türkiye'nin en mutlu şehri Karadeniz Bölgesi'nde bulunan Sinop oldu. Geçmiş yıllarda da "mutlu insanlar şehri" olarak anılan Sinop'un 216.460 olan nüfusunun %77.66'lık mutluluk oranına sahip olduğu açıklandı.

Sinop'un ardından ikinci en mutlu şehir Afyonkarahisar oldu. Şehrin 736.912 kişilik nüfusunun %76.43 oranla mutlu olduğu aktarıldı. Üçüncü sıradaki şehir ise Bayburt oldu. Türkiye'nin en az nüfusa sahip illerinden birisi olan Bayburt, yüzde 75.91 oranla en mutlu üçüncü şehir oldu.

Dördüncü sırada Kırıkkale, beşinci sırada Kütahya, altıncı sırada Çankırı, yedinci sırada Düzce, sekizinci sırada Uşak, dokuzuncu sırada Siirt ve onuncu sırada Şırnak yer aldı.

İşte Türkiye'nin en mutlu 10 şehri:

  1. Sinop
  2. Afyonkarahisar
  3. Bayburt
  4. Kırıkkale
  5. Kütahya
  6. Çankırı
  7. Düzce
  8. Uşak
  9. Siir
  10. Şırnak

Dünyanın En Mutlu Ülkeleri Açıklandı: Türkiye Kaçıncı Sırada?
Yaşam

Dünyanın En Mutlu Ülkeleri Açıklandı: Türkiye Kaçıncı Sırada?

Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Çözümleri Ağı (SDSN) tarafından yayımlanan bir raporla birlikte dünyanın en mutlu ülkeleri belli oldu.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı aşağıdaki bölümden bizimle paylaşabilirsiniz.

YORUMLAR