Windows 10 Bedavaya Gelebilir mi?

Windows 7 ve Windows 8 kullanıcılarına özel ücretsiz bir Windows 10 şansı olabilir mi? Bu tartışılıyor.

Windows 10 Bedavaya Gelebilir mi?

Windows 7 ve 8'den eski sürümler Windows 10'a geçmek için tüm işletim sistemini yeniden kurmak zorundalar. Bu durum bir süredir zaten biliniyordu. Ancak Windows 7 ve Windows 8 kullanıcılarına özel ücretsiz bir Windows 10 şansı olabilir mi? 

Windows Insider projesinin başında bulunan Gabriel Aul geçenlerde bir twit attı. Aul, Windows 10 kurmak için 7 ve 8 sürümleri hariç mutlaka temiz yükleme yapılması gerektiğini, yükseltmenin bu işletim sistemleri hariç gerçekleşmeyeceğini yazdı.  

Bu twit, Windows kullanıcıları arasında Windows 7 ve 8 kullanıcılarının ücret ödemeden yükseltme yapabilecekleri şeklinde algılandı ve dedikodulara yol açtı. Softpedia kaynakları ise Windows 7 ve 8 kullanıcılarının yükseltme sırasında ufak bir ücret ödeyeceklerini açıkladı. Bu sürümlerin dışında kalan tüm sürümler Windows 10'un bedelini tam olarak ödemek zorunda kalacaklar. 

Ancak bu indirimden yararlanmak için Windows 7 ve 8 sürümlerinin orijinal olması gerektiğinin de altını çizelim. Öte yandan Windows 8.1'in bugün 9 inçten küçük cihazlara ücretsiz olarak sunuluyor olması, aynı durumun Windows 10 içinde geçerli olabileceği algısı yaratıyor. Bu soruların cevapları ise 21 Ocak'ta yapılacak Windows 10 etkinliğinde netlik kazanacak. 

Windows 10 Gecikecek

Windows 10 Klavye Kısayolları

Windows 10 Sistem Gereksinimleri Açıklandı

YORUMLAR