YouTube Android Uygulaması 5.0 Sürümüne Güncellendi

Android YouTube uygulaması için gerçekleştirilen 5.0 güncellemesinin detaylarını öğrenmek için tıklayın.

YouTube Android Uygulaması 5.0 Sürümüne Güncellendi

YouTube'un mobil cihazlara giderek daha fazla yoğunlaştığı ve kullanıcı deneyimini en iyi hale getirmeye çalıştığı bir gerçek. Zira giderek hızlanan mobil internet bağlantıları ve yükselen kotalar nedeniyle kullanıcılara her yerden YouTube videoları izlemeye başladılar ve bu da elbette YouTube'un iştahını kabartmaya yetiyor.

Android YouTube uygulaması ise servisin en kaliteli işleri arasında yer alıyor ve en kolay yoldan YouTube'un tüm işlevlerine erişim sağlanmasına yardımcı oluyor. Düzenli aralıklarla güncellenen uygulama şimdi de 5.0 sürümüne geldi ve elbette bazı yenilikler var. Bunları kısaca listelemek gerekirse;

  • Yeni "Hamburger" menüsü
  • Kart temelli arayüz ve arama listesi
  • Tarihçe, oynatma listeleri, favoriler ve yüklemeler artık menünün üst kısmında
  • Yeni ikon
  • Oynatma listesi arayabilme
  • Çoklu pencere desteği

Çoklu pencere desteği güncellemelerden en ilgi çekeni olarak görünüyor. Zira artık bir video izlerken bu videoyu ekranın alt köşesine alabilecek, bir yandan YouTube arayüzünde gezinirken bir yandan da videoyu izlemeye devam edebileceksiniz. İlk olarak Samsung Galaxy S3'te karşımıza çıkan bu özelliğin YouTube'a entegre edilmiş olması sevindirici.

Henüz güncellemeyi almadıysanız üzülmeyin, zira Google kullanıcılara parça parça güncellemenin dağıtılacağını açıklamış durumda. Hem Android hem de iOS için YouTube uygulamalarına aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Instagram kendi adını çalan servislere savaş açtı

YORUMLAR