Yüz Yüze Eğitim Hakkında İstanbul Valiliğinden Açıklama!

Yüz yüze eğitim sistemine ilişkin İstanbul Valiliği tarafından çok önemli bir açıklama yapıldı. İşte yapılan açıklamaya dair merak edilen bütün ayrıntılar!

Yüz yüze eğitim sistemine yeniden geçilmesine sayılı günler kala İstanbul Valiliğinden yazılı bir açıklama yapıldı. Valilik tarafından yapılan açıklamaya ilişkin tüm ayrıntılar haberimizde.

Yüz Yüze Eğitim Başlayacak mı?

Yeni tip koronavirüs ile mücadele kapsamında 1 Mart sonrasında yeni bir sürece girileceğini belirten İstanbul Valiliği, bu süreçte COVID-19'un seyrinin il bazlı takibinin yapılarak  uygulanacak tedbirlerin de buna göre belirleneceğini açıkladı. Açıklamada, Kabine Toplantısında eğitim ve öğretime ilişkin düzenlemelerin dört ayrı risk seviyesine göre belirleneceği ifade edildi. Valilik tarafından okullarla ilgili yapılan yazılı açıklamanın tamamı şu şekilde:

"Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında 1 Mart sonrasında yeni bir sürece girileceği ve bu süreçte salgının seyrinin il bazlı takibinin yapılarak uygulanacak tedbirlerin de buna göre belirleneceği kamuoyunun malumudur. Bu kapsamda Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunca belirlenen kriterlere göre yapılan değerlendirme çerçevesinde 4 ayrı risk grubu (düşük, orta, yüksek, çok yüksek) tespit edilerek bu risk gruplarına göre uygulanacak tedbir seviyelerinin Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde kararlaştırılabileceği değerlendirilmektedir."

"İçişleri Bakanlığımızın 26 Şubat tarihli Genelgesiyle 1 Mart günü Sayın Cumhurbaşkanımız başkanlığında toplanacak Kabine’de yeni kararlar alınıncaya kadar mevcut tedbirlerin uygulanmaya devam edilmesi gerektiği bildirilmişti."

"Kabine Toplantısında eğitim ve öğretime yönelik düzenlemeler de 4 ayrı risk seviyesine göre belirlenecek olup bu nedenle 1 Mart 2021 Pazartesi günü mevcut uygulamaya (15 Şubat’tan bu yana uygulanan; birleştirilmiş sınıf uygulaması yapan tüm ilkokullarda, köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki resmi ve özel ilkokullar, ortaokullar ve imam hatip ortaokullarının bütün seviyelerinde ve tüm bağımsız resmi anaokulu ve özel eğitim anaokulları ile özel okul öncesi eğitim kurumlarında haftada 5 gün yüz yüze eğitim yapılması, 22 Ocak’tan beri uygulanan; 8. ve 12. sınıf öğrencileri ile mezunlar için isteğe bağlı açılan destekleme ve yetiştirme kurslarının yüz yüze sürdürülmesi) devam edilecek ve alınan kararlar çerçevesinde yeni uygulamaya 2 Mart 2021 Salı günü itibariyle başlanabilecektir."

"1 Mart 2021 Pazartesi günü Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde alınan kararlar çerçevesinde her ilimizde içerisinde bulunulduğu ilan edilen risk grubu seviyesine dair belirlenen kurallara göre Hıfzıssıhha Kurullarımızca gerekli adımlar atılacaktır."

Koronavirüs Kısıtlamaları Hakkında Erdoğan'dan Kritik Açıklama!
Bilim

Koronavirüs Kısıtlamaları Hakkında Erdoğan'dan Kritik Açıklama!

Koronavirüs kısıtlamaları hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan kritik bir açıklama geldi. Peki, koronavirüs salgınında normalleşme dönemi ne zaman başlayacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamaya ilişkin tüm ayrıntılar haberimizde.

YORUMLAR