Battle Dawn

Battle Dawn

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 293
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Tacticsoft Ltd.

Battle Dawn ile online bir dünyada kendi koloninizi diğer kolonilerle ölümüne bir savaşa sokabilir, zaferi tadabilirsiniz.

Battle Dawn, internet üzerinden web tarayıcımızı kullanarak oynayabildiğimiz bir strateji oyunu olarak karşımıza çıktı ve tamamen ücretsiz olarak oyun dünyasına ilk adımınızı atabiliyor, diğer gerçek oyunculara karşı savaş dolu bir dünyada mücadele edebiliyoruz. Her ne kadar grafikleri ilk bakışta biraz tatmin edici değil gibi görünse de oyunun diğer elementlerinin oldukça dengeli bir şekilde dağıtılabilmesi, grafikleri biraz affetmenizi sağlıyor diyebilirim.

Oyun içerisinde üç farklı tipte dünya yer alıyor ve bu dünyalardan birindeki küçük bir koloni olarak göreve başlıyoruz. Daha sonra stratejilerimizi ve yeteneklerimizi konuşturarak hem diplomasi hem de savaşla diğer kolonilere karşı savaşımıza devam ediyoruz. Elbette kazanılan savaşlardan alınan deneyim ve diğer ödüller sayesinde her başarılı saldırının ardından bir sonrakine hazırlanmak mümkün oluyor.

Ancak rakipleriniz de bu konuda pek boş durmuyorlar ve sizin koloninize saldırmak için fırsat kolluyorlar. Koloninizi en dengeli şekilde hazırlamaya çalışarak hem ekonomi ve üretimde geri kalmamanız, hem de askeri olarak gücünüzü ortaya koymanız gerekiyor. Tabii ki oyun içerisinde yer alan ittifak sisteminden faydalanarak dostlar edinebiliyor ve ortak rakiplere karşı birlikte mücadele edebiliyorsunuz.

Oyunun genel çalışma mantığı ve menüleri oldukça güzel hazırlanmış ancak incelememin başında da dediğim gibi grafiklerden çok bir şey beklememek gerekiyor. Zira Flash kullanılarak hazırlanan Battle Dawn’ın HTML5 yahut Unity ile hazırlanan diğer online oyunlar kadar üst düzeyde olmasını beklemek pek de mantıklı değil.

Eğer zaman geçirmek ve kolay bir şekilde kendi ülkenize sahip olarak rakiplerle savaşa girmek istiyorsanız deneyebileceğiniz oyunun ortalama bir oyun deneyimi ve eğlence sunabildiğini belirtmek gerekiyor.