Total War: Arena

Total War: Arena

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 1,358
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Wargaming

Wargaming'den enfes bir tarihi savaş oyunu Total War: Arena!

Total War: Arena, tarihi savaş oyunlarını sevenlerin kesinlikle oynaması gerektiğini düşündüğüm, gerek grafikleri gerekse de oynanış dinamikleriyle kalitesini ortaya koyan bir online strateji oyunu. Jül Sezar, Kral Leonidas, Arminius, Hannibal ve daha nice tarihe adını yazdırmış komutanın yerine geçip 10’a 10 devasa savaşlarda kan döküyorsunuz. Total War serilerini oynamış olun olmayın, web tarayıcı üzerinden oynama seçeneği sunan bu yapımı şiddetle tavsiye ediyorum.

Wargaming tarafından geliştirilen tarihi savaş oyunu Total War: Arena’da antik dünyanın en büyük komutanlarından birini seçerek yüzlerce savaşıdan oluşan ordunuzla düşman topraklarına giriyorsunuz. 10’a 10’luk strateji savaşlarında liderlik ediyor, şan ve şeref kazanmak için uğraş veriyorsunuz. Savaş alanında tek başınıza mücadele edebildiğiniz gibi müttefikler kurup gücünüzü birleştirerek çok daha kısa sürede ortalığı kan gölüne çevirebilirsiniz.

Onurlu ve yetenekli savaşçılara sahip, askeri gücü; mızraklı, piyade, okçu, süvari, kalemşörler, mızraklı askerlerden oluşan Yunanlılar; düşman savunma hattını çökerten güçlü kuşatma makineleri ve son derece yetenekli piyade birimlerine sahip, askeri gücü kılıç, topçu, mızrak, süvari birimlerinden oluşan Romalılar; kılıç piyadelerini, okçuları, süvarilerini ve savaş köpeklerini yıkıcı etkiyle kullanan acımasız Barbarlar; savaş filleriyle karşımıza çıkan Kartacalılar seçilebilir gruplar arasında. Yunanlılarla oynarsanız 4 komutanın (Kral Leonidas, Miltiades, Büyük İskender, Cynane), Romalılarla oynarsanız 3 komutanın (Jül Sezar, Germanicus, Afrikalı Scipio, Sulla), Barbarlarla oynarsanız 3 komutanın (Arminius, Vercingetorix, Boudica), Kartacalılarla oynarsanız 2 komutanın (Hannibal Barca ve Hasdrubal) yerine geçebiliyorsunuz. Ordular da dört gruptan oluşuyor. Yakın dövüşlerde öne çıkan ağır zırhlı piyadeler, düşman hatlarının arkasına gizlice girebilen süvari sınıfı, uzaktaki düşmanlara saldırırken kullanabileceğiniz okçular ve topçular emrinize amade.

Salerno, Thermopylae, Marathon, Rubicon, Alpis Graia, Gergovia, Germania (oyunun en geniş haritası), Hadrian Duvarı, Capitol Tepesi haritalarında 10’a 10 stratejik savaşlara sokan Total War: Arena’nın öne çıkan özellikleri:

  • Antik dünyanın en büyük komutanlarının tarihçesini keşfedin ve yeniden yazın.
  • Ordunuza 10'a 10'luk devasa savaşlarda liderlik edin, şan ve şeref kazanın.
  • Müttefiklerle birlikte çalışın, savaş alanına hakim olun ve zekanızı kullanarak savaşın karmaşasını zaferin görkemine çevirin.