Damoria

Damoria

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 5,013
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Bigpoint

Damoria, internet tarayıcınız üzerinden online olarak oynayabileceğiniz bir strateji oyunudur.

Online tarayıcı oyunları konusunda kendini dünya pazarına kanıtlamış bir oyun yapım şirketi olan Bigpoint’in imzasını taşıyan Damoria sizi ortaçağ savaşlarına taşıyor. Savaş ve strateji türünde ki Damoria ile kalenizi kurup düşmanlarınıza karşı kalenizi savunmalı, ekonomik ve askeri gücünüzün seviyesini yükseklere taşıyarak diğer oyuncuları saf dışı bırakmalısınız.

Tamamıyla Türkçe dil desteğine sahip olan Damoria aynı zamanda ücretsiz olarak kayıt olup oynayabileceğiniz web tabanlı bir yapım. Hemen sizde Damoria’ya kolayca kayıt olup hiçbir indirme veya yükleme işlemi yapmadan kullandığınız internet tarayıcısı üzerinden oynamaya başlayabilirsiniz.

4 milyonu aşkın kullanıcısı ile büyümeye devam eden Damoria’ya ülkemizde de ilgi gün gün artmakta. Sizde hemen oyuna kayıt olarak oynamaya başlayabilirsiniz. Oyuna önce kolay bir üyelik aşamasından sonra dahil olabiliyoruz ve direkt olarak oyunun dünyasında kendimizi buluyoruz.

Oyunda kalenizi kurup düşmanlarınızın size ve şehrinize ulaşmasını engellemeli ve kendinizi büyütmek için yer yer savaşlar açmalısınız. Damoria’ya önce küçük bir köy inşa ederek başlıyoruz daha sonra o küçük köyümüz büyüyerek dev bir şehir haline geliyor. Ortaçağ temalı oyunları seven kullanıcılar için oldukça başarılı bir alternatif olan Damoria’da seçebileceğiniz 3 farklı sınıf bulunmakta. Bu sınıflara kısaca göz atacak olursak;

  • Savaşçı: Askeri birliklerinizi toplayıp hemen eğitim alanlarına gidin ve çalışmalarınıza başlayın, öyle ki Damoria’nın acımasız savaşlarında başarılı olabilmenin en önemli yolu iyi bir eğitimden geçiyor.
  • Göçmen: Ortaçağın gizemli dünyasına ilk adımı Damoria’da bir göçmen olarak atabilirsiniz, farklı yerler keşfedip yeni topraklarda yaşamayı arzulayanlar hemen kervanlarınızı hazırlayın ve Damoria’da ki yerinizi alın.
  • Tüccar: İyi bir tüccar olabilir misin? Damoria’da savaştan daha çok ekonomide önemlidir, ticari aklını oyunda iyi kullanarak birçok ittifak sağlayabilir ve gücüne güç katabilirsin.

Damoria’nın ticari yapısından bahsedecek olursak; oyunda diğer tarayıcı oyunlarına nazaran daha başarılı bir ticari yapı bizleri karşılıyor. Yeni ve güçlü bir tarayıcı oyunu deneyimi yaşamak isteyen oyuncuların kesinlikle denemeleri gereken bir oyundur.

Her strateji oyununda olduğu gibi Damoria’da farklı bina ve yapılar bulunmakta, ama en önemlisi oyunda kaleler bulunuyor. Oyunda 10 farklı kale bulunuyor ve her kaleye ait 16 farklı bina yer alıyor. Hemen bunlardan birini seçip Damoria’da ki yerinizi alabilirsiniz.