Dead Frontier

Dead Frontier

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 2,073
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Jagged Blade

Zombilerin korku dolu sesleri iliklerinize işleyecek…

Bir şehir düşünün zombilerce ele geçirilmiş bir şehir, siz ve arkadaşlarınız bu şehirde… Tek bir amaç tek bir yol hayatta kalma mücadelesine girişeceğiniz Dead Frontier zombiler adına yapılmış yapımlardan sadece birisi, ancak Dead Frontier’in diğer zombi oyunlarından farkı online olması.

Jagged Blade’in yapımcısı olduğu Dead Frontier 3D yani 3 boyutlu bir MMORPG oyunu, oyunun açık betası şubat 2011 itibariyle başladı, kullanıcı sayısı her geçen gün artan Dead Frontier hayatta kalma - rol yapma oyunu tarzında online bir oyun. Bir yığın zombinin her an bu ıssız ve sessiz şehirde gezerken size saldırabileceği bilinci ile olabildiğince dikkatli ve tetikte gezmenizde fayda var.

Tarayıcı üzerinden oynanabilen Dead Frontier tamamen ücretsiz bir yapım ancak ne yazık ki hala Türkçe dil desteği bulunmayan İngilizce bir yapım.

Dead Frontier dünyasına kayıt olabilmek için TIKLAYINIZ.

Oyunun kayıt sayfasını açtığımızda bizi ilk karşılayan her zaman ki gibi Kullanıcı adı, şifre ve e-posta adresimizi belirlememiz gereken bir sayfa. Bu sayfada gerekli alanları doldurduktan sonra mail aktivasyonu vs. gerçekleştirmeden oyuna kayıt yapmış oluyoruz. Ardından açılan sayfada karakterimizi oluşturacağımız bir sayfa açılıyor.

Bu sayfada karakterimizin adını, yüz şeklini, saçını, saç rengini, ten rengini, cinsiyetini ve mesleğini seçiyoruz yani meslekten ziyada daha çok oyuncumuzun dış görünümünü değiştirebilmemiz için, örneğin bir asker olursanız asker kıyafetlerine bürünüyorsunuz, polis

iseniz aynı şekilde yada bir öğretmen vs. Ancak oyunun karakter oluşturma bölümünün çok ayrıntılı olduğunu söylemek mümkün değil küçük ve basit bir karakter oluşturma bölümünde ortaya pek fazla çeşit karakter çıkacağı söylenemez.

Artık karakterimizi oluşturduk şehre giriş zamanı…

Zombilerle dolu bir şehir…

Oyunun menüsü de şehrin içine gömülmüş bir şekilde. Yani şehre kuş bakışı açıyla bir menü ve şehirde bulunan yapıların üzerinde neler olduğu yazıyor. Bunlardan herhangi birine tıklayarak ihtiyacınız olan bölüme erişebilirsiniz.

Menüde ki seçeneklere baktığımız zaman:

Bank ( Banka ): Oyunda kazandığınız paralar burada birikir ve sahip olduğunuz bakiyeyi kontrol edebilirsiniz.

Storage ( Depo ): Oyunda ki her türlü şeyi depolayabileceğiniz yer, silah, cephane, yiyecek içecek vb. gibi şeyler depoda depolanır ve buradan görüntüleyerek kullanabilirsiniz.

Arena: Oyunun eğlenceli bölümü, burada oyunda ki diğer birçok oyuncu ile kapışabilirsiniz, puan kazanabilir veya kendinizi oyuna hazırlayabilirsiniz böylece yeteneklerinizi arttırabilirsiniz.

Meeting Hall ( Toplantı Salonu ): Oyunda ki oyuncularla etkileşime girebileceğiniz oyunun forum kısmı, yardım alabilir yada oyun hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

The Yard ( Avlu ): Oyun boyunca kazandığını giysi, aksesuar, silah, zırh vb. şeyleri karakterinize uygulayabileceğiniz bir nevi geliştirilebilirlik bölümü de diyebiliriz.

Gambling Den ( Kumarhane ): Dead Frontier’ın farklı bölümlerinden birisi de kumarhanesi, burada farklı şans oyunları oynayarak para kazanabilirsiniz yada kaybedebilirsiniz…

Records ( Kayıtlar ): Oyunda ki en iyilerin listelediğin menü. Burada çeşitli dallarda derece yapan oyuncular en iyiden sıralanır, ayrıca haftalıkta en iyiler sıralaması yapılmakta…

Marketplace ( Pazar ): Her online oyunda olduğu gibi Dead Frontier’a da ait bir Pazar var, burada satılık ürünleri görebilir, ürün satabilir veya alabilirsiniz.

Oyunda yer alan menülerimiz bunlar. Artık oyuna girebiliriz…

Aksiyon zamanı…!

Inner City diyerek artık zombilerle dolu şehre adım atıyoruz.

Oyuna başladığımız anda ilk bizi karşılayan ve zaten ilk dikkat edeceğiniz husus etkileyici çevre sesleri. Atmosfere uygun bir şekilde hafif bir rüzgar sesi seziyoruz ve o sesin çok çok üzerinde yağan yağmurun ve ısınmak için yakılmış olan ateşin sesini duyuyoruz. Dead Frontier kullanıcılarını eşsiz atmosferi ile hayran bırakmayı başarıyor…

Bu seslerin yanı sıra şehrin gizemli noktalarına ulaştığınızda zombilerin o korkunç çığlıkları iliklerinize işleyecek adeta…

Bu hayalet şehirde yalnız değilsiniz sık sık karşı karşıya geleceğiniz zombilerin yanı sıra oyunda yer alan kullanıcılar ile de karşılaşacaksınız. Tamamen ücretsiz olan Dead Frontier farklı bir zombi avına çıkmak isteyen oyun severlerin denemesi gereken bir oyun, henüz Türkçe dil desteği olmayan oyunun Türkçe olabilmesi için biz Türk oyun severlerin daha fazla çaba göstermeleri gerekecek gibi görünüyor. İyi oyunlar…