Farm Kingdom

Farm Kingdom

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 13,818
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Mail.ru Games

Farm Kingdom, internet tarayıcınız üzerinden çevrimiçi olarak oynayabileceğiniz ücretsiz bir çiftlik oyunudur.

Karşımıza neredeyse her yerde çıkan bir çok çiftlik simülasyon oyunu bulunuyor, hepsinin de yapısı ve oynanışı neredeyse benzer şekilde işliyor. Ek, biç, sat vs. artık bu klişe oyunların önüne geçilmesi gerektiğinin farkına varan Rus online oyun devi Mail.ru tarafından geliştirilen Farm Kingdom çiftlik oyunlarına farklı bir bakış açısı getiren yeni bir alternatif.

Oyun isminden bile farklılığını ortaya koymayı başarmıştır, Farm kelimesini benzer hemen hemen bütün çiftlik oyunlarında görebiliyoruz. Mail.ru artık bu piyasaya yeni bir soluk getirme kararı aldı. Tarayıcı oyunlarında mutlak lider olmak için çalışan Mail.ru oyunlara kattığı yenilikler ve sağlam oturaklı senaryoları ile her zaman bir adım önde olmayı başarmıştır.

Online rol yapma oyunu olan Farm Kingdom MMORPG türüne huzurlu bir ortamın yanı sıra eğlenceyi de katıyor. Farm Kingdom’da bulunan her oyuncunun kendine ait bir arazisi olur ve oyuna bu arazi ile başlarsınız. Oyuncular bu arazi üzerine evlerini kurup kendi zevklerine göre bahçelerini şekillendirebilir ve istediği bitkileri yetiştirebilir. Bunların yanı sıra hayvanlarını da yetiştirebilecekleri bahçeleri ve ahırları da bulunacak. Bitkileri hasat edip satabilecekler. Oyunda kendi imkanlarıyla üretebilecekleri yeni kaynaklarını satabilecekler ve hatta yemek pişirebilecekler. Aynı zamanda üretimini yaptığını her türden şeyi satabileceğiniz bir pazarda oyunda mevcut.

Diğer çiftlik oyunlarına göre farkını mutfağı ile ortaya koyuyor zaten. Oyunun mutfağından biraz bahsedecek olursak, tamamen sanal bir mutfağa sahip oluyorsunuz. İnternet üzerinden oynadığını flash yemek yapma oyunlarında bulunan bir mutfak simülasyonu oyunda bulunuyor ve bahçenizde yetiştirdiğiniz bitkiler ile leziz yemekler hazırlayabiliyorsunuz. Yemek pişirmek ne gibi bir şey kazandırıyor bize? İster harcadığınız enerjinizi yemeklerinizi tüketerek tazeleyin dilerseniz şık görünümlü hale getirebileceğiniz yemeklerinizi arkadaşlarınıza hediye edebileceksiniz. Sadece bu kadarı ile kalmıyor, hazırladığını mükemmel yemekleri pazarda satarak iyi para kazanabilirsiniz.

Oyunda yeni kaynaklar bulma konusuna gelince, artık bizi maden işleri bekliyor. Madende zaman geçirmek en az mutfakta zaman geçirmek kadar keyifli bir hal alıyor. Yeni madenlere ve değerli taşlara ulaşabileceğiniz madenler sizi zengin edecektir. Buradan kazandığınız her para ile çiftliğinizi daha büyük bir yere dönüştürebileceksiniz.

Birçok farklı meslekte oyunda bulunuyor. Bunlar;

  • Aşçılık: Hemen mutfağa gidip harikalar yaratmak için aşçı olun. Çiftliğinizin bahçesinden ellerinizle topladığınız sebze ve meyveler ile birbirinden lezzetli yemekler yapabileceksiniz. Aşçılık iyi bir damak zevkinin yanı sıra daha farklı birçok yeteneği de istiyor. Kızartmayı, haşlamayı, pişirmeyi iyi bilmenin yanı sıra bıçak, çatal gibi araç gereçleri de ustaca kullanmanız gerekiyor.
  • Madencilik: Birçok değerli taşa ve madene bu meslek aracılığı ile ulaşabileceksiniz. Madencilik biraz zor gibi görünse de, çok keyifli ve eğlenceli bir meslek olduğunu anlayacaksınız. Gücünüzü toplayıp hemen madene koşun ve çiftliğinizi genişletmek için yeni madenler armaya başlayın.
  • Balıkçılık: Oltanızı kapıp hemen büyük beceri ve sabır isteyen mesleği, Balıkçılığı icra etmek için göl kenarına koşun. Önce kendinize iyi bir yer seçmelisiniz, balıkların çok olduğu bir yer sizin için uygun olacaktır. Sonra oltanızı ustaca göle fırlatıp balıkların oltanıza takılmasına sabırlıca bekleyin.
  • Mantarcı: Hem iyi bir zeka hem de tecrübe gerektiren bir meslek olan mantarcılık ile ormanda büyülü bir yolculuğa çıkacak ve farklı farklı mantar çeşitlerinin peşine düşeceksiniz. Koskoca bir orman içinde kaybolmadan toplayabildiğiniz kadar çeşit mantar toplamalısınız zehirli olanlara dikkat edin.
  • Oyuncu: Şehirde zaman geçirmek isteyen çiftlik sakinlerinin uğrak mekanı olmak için bir eğlence merkezi kurmalısınız, oldukça ilgi çeken bir mekana herkes girmek ister sizde onlardan biri olun ve iyi eğlence merkezini kurup şehirde en çok tercih edilen mekan haline gelin.

Oyuna hemen kolayca kayıt yapabileceğiniz gibi kullandığınız sosyal ağlar ile de Farm Kingdom’ın bünyesine katılabilirsiniz. Farm Kingdom’a hemen kullandığınız Facebook hesabınız ile kolayca üye olup oynamaya başlayabilirsiniz.