Nakrum

Nakrum

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 1,561
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Cetech

Nakrum, tamamen Türk sermayesiyle geliştirilmiş tarayıcı tabanlı çevrimiçi strateji oyunudur.

Cetech tarafından tamamen Türk sermayesiyle ODTÜ Teknokent'te geliştirilen tarayıcı tabanlı online bir strateji oyunu olan Nakrum, beta sürecinin ardından hatalarının büyük bir bölümünden arınmış şekilde final yayınına başladı.

Oyunun beta yayınından sonra, final sürümüyle birlikte oyuna entegre edilen görev sistemi sayesinde karşımıza oyunu öğrenmemize yardımcı olması planlanan 120 tane görev eklenmiş. Nakrum oyunu bir strateji oyunu ve strateji oyunlarının belki en güzel özelliklerinden biri olan ittifak sistemini içerisinde barındırıyor. Böylelikle oyunda yer alan diğer oyuncularla birlik olabiliyor ve yeri geldiğinde ittifaklar arası savaşlara girebiliyoruz.

Nakrum'u oynamaya başlarken; Atlantis, Alpha ve Azure isimlerinde seçebileceğimiz farklı üç ırk bulunmakta. Her ırkın kendine özgü özellikleri, zayıf ve güçlü yönleri bulunmakta. Oyunculara farklı oyun deneyimi yaşatmak için tasarlanmış bu ırklar hakkında biraz bilgi sahibi olalım.

Atlantis: Gelişmiş mekanik teknolojileri sayesinde güçlü silahlar üretebilen Atlantis halkı, sanayileşmiş ekonomileri sayesinde üretim maliyetlerini dengelemeyi başarmıştır. Hem teknolojik hem de ekonomik alanda kendini geliştirmiş bir ırk olan Atlantis halkı, dengeli stratejiler izlemeyi planlayan komutanlar için güzel bir tercih.

Alpha: Mekaniğin ötesinde psişik güçlere sahip olan Alpha halkı, bu güçlerini son derece yıkıcı bir şekilde kullanabilmektedir. Üstün teknolojileri sayesinde dev silahlar üretebilecek güce sahip olsalarda, gelişmiş bir ırk oldukları için üreme hızları son derece düşüktür ve üretim maliyetleri yüksektir. Saygınlık ve güce bir arada sahip olmak istiyorsanız, Alpha ırkı tam size göre.

Azure: Evrim geçiren yaratıklardan oluşan Azur halkı fiziksel güçleriyle tanınmaktadırlar. Teknolojik anlamda çok gelişmiş bir ırk olmasalarda, düşük maliyetleri ve yüksek üretim hızları sayesinde tam olarak bir savaş ırkıdırlar. Savaşçı bir kişiliğe sahipseniz, Azure'lar aradığınız ırk olabilir.