Senatör

Senatör

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 12,841
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Peak Games

İnternet tarayıcınız üzerinden ücretsiz olarak oynayabileceğiniz online strateji oyunu.

NOT: Senatör oyunu yayından kaldırılmıştır, Aynı kategori altındaki diğer oyunlarımıza bu bağlantıyı kullanarak erişebilirsiniz:

http://oyun.tamindir.com/web/oyunlar/strateji/

Senatör tamamen Türkçe yayın yapan ve ücretsiz bir şekilde üye olup oynayabileceğiniz tarayıcı tabanlı online strateji oyunudur. Ayrıca bir üyelik oluşturmak istemeyen kullanıcılar için kullandığınız Facebook hesabınız ile de dahil olabileceğiniz Senatör, Son Kral, Umaykut gibi başarılı yapımlara imza atan Peak Games’in bir oyunu.

Oyunda amacımız dünyaya hükmetmeye çalışan bir krallık kurmayı başarabilmek. Oyuna başlarken her online oyunda olduğu gibi bir grup vs. gibi bir şey seçmek zorundayız ama Senatör’de diğer online oyunlardan daha farklı olarak aile seçimi yapıyoruz. Oyunda bulunan 3 büyük aileden herhangi birini seçerek oyuna başlayabiliyoruz. Bu 3 ailede Roma’da ikamet eden en büyük ailelerden. Bunlar; Julius, Scipio ve Brutii aileleri.

  • Julius Ailesi: Makedonya, Yunan şehirleri, Mısır ve daha birçok önemli bölgeye sahip olan büyük Roma ailelerinden birisi.
  • Scipio Ailesi: Batı Roma’nın neredeyse tamamını elinde bulunduran (Galya, Britanya, İspanya vs.) Scipio ailesi en büyük aile olma yolunda ilerlemekte.
  • Brutii Ailesi: Konstantinapolis, Pontus, Dacia gibi önemli karadeniz ve kıyılarına sahip olan bu aile Roma’nın en güçlülerinden.

Daha önce bir strateji oyunu oynamış olan herhangi bir oyuncu oyunun kullanıcı ara yüzüne kısa süre içerisinde alışacaktır. Oynanış açısından standart bir strateji oyununun oynanışına sahip olması oyunun avantajlı yönleri arasında yer alıyor.

Sahip olduğunuz topraklara kurabileceğiniz birçok bina bulunuyor, Üniversiteler, İbadethaneler, Savaşçı evleri vs. gibi birçok yapı ile şehrinizi büyütebilirsiniz. Dilerseniz oyunda keşifler yaparak sahip olduğunuz toprakları da genişletebilirsiniz. Binalarınızın seviyelerini yükselterek geliştirebilirsiniz.

Üniversiteleriniz ile yaptığınız araştırmalar sonucunda teknolojik yeniliklere sahip olabileceksiniz. Oyunda izlediğiniz yolu iyi belirlemeli ve her zaman rakiplerinizin bir adım önünde yer almalısınız, bunun içinde izleyeceğiniz strateji çok önemli. Oyunda ordunuzu ve özel kahramanlarınızı da eğitebilme şansına sahipsiniz, arenada savaştırarak eğitebileceğiniz kahramanlarınızın savaş yetilerini arttırabilirsiniz.

Sahip olduğunuz krallığınızın topraklarını çok daha ileriye taşıyarak devasa bir imparatorluğa sahip olabilirsiniz. Bu harika ücretsiz online strateji oyununa çok kolay ve kısa bir üyelik işleminin ardından hemen katılabileceksiniz, yada Facebook hesabınız aracılığı ile oyunu oynamaya başlayabileceksiniz.