Son Kral

Son Kral

kullanıcı
 • Lisans ÜCRETSİZ
 • TOPLAM İNDİRME 14,189
 • EDİTÖR PUANI
 • Üretici Peak Games

Son Kral, internet tarayıcınız üstünden çevrimiçi olarak oynayabileceğiniz ücretsiz bir strateji oyunudur.

Kullandığınız internet tarayıcınız üzerinden ücretsiz bir şekilde oynamaya başlayabileceğiniz ve tamamen Türkçe, web tabanlı online strateji oyunu Son Kral’a üye olmak gibi bir sıkıntınızda bulunmuyor. Son Kral’a giriş yapabilmek için sahip olduğunuz Facebook hesabınızı kullanarak giriş yapabilirsiniz.

Hemen sizde Son Kral’a Facebook hesabınız ile bağlanıp ücretsiz bir şekilde oynamaya başlayabilir ve krallığınızı kurabilirsiniz. Online oyun konusunda kendini kanıtlamış Türk oyun yapımcısı şirketlerden birisi olan Peak Games’in bir yapımı olan Son Kral adından da anlayacağınız gibi ülkemizde tamamen Türkçe yayın yapan bir oyun.

Oyunda seçebileceğiniz 7 farklı ulus bulunuyor, diğer oyunlarda bulunan ırk, sınıf vb. sisteminin bir benzeri olarak ulus seçimi yapıyoruz. Son Kral’da bulunan bu 7 ulusta hakimiyet için mücadele vermekte. Oyunda ki amacımız bu seçtiğimiz 7 ulustan herhangi birisi ile hakimiyet için savaşıp dünyaya hükmetmeyi başarabilmek. Son Kral’da seçeceğiniz uluslardan bazıları sizlere artı bonuslarda sağlamakta. İşte Son Kral’da yer alan o 7 ulus;

 • Svabya: Bünyesinde kuvvetli kabilelerin yer aldığı Svabya’nın etrafı denizlerle çevrili ancak buna rağmen kuraklıklar yaşayan bir ulus. Svabya ulusunu seçmeniz durumunda %20 Savunma bonusu kazanırsınız.
 • Saksonya: Denizin içinde yer alan ve toprakları az olan Saksonya ulusu bu yüzden daha çok denizcilik konuları ile ilgilenmişlerdir, bu konuda daha yetenekli ve başarılılardır. Saksonya ulusunu seçmeniz durumunda herhangi bir bonus kazanamıyorsunuz.
 • Lombardiya: Tam bir turistik mekan halinde olan Lombardiya plajları, gölleri, sulak mekanları ile dikkat çekiyor. Yazların çok sıcak ve kışlarında çok soğuk geçtiği toprakların ulusu. Lombardiya ulusunu seçmeniz durumunda %20 yük bonusu kazanırsınız.
 • Bohemya: Doğal zenginlikleriyle ünlü olan Bohemya’da tarımcılık ve benzeri uğraşlar ilerlemiştir. Bohemya ulusunu seçmeniz durumunda herhangi bir bonus kazanamıyorsunuz.
 • Bavyera: Yüzölçümü bakımından Son Kral dünyasının en büyük toprağına sahip olan Ulus. Ancak sahip olduğu toprakların büyük bir kısmı kurak çöldür. Bavyera ulusunu seçmeniz durumunda %20 esneklik bonusu kazanırsınız.
 • Turingiya: Önceleri Lombardiya ulusuna bağlı olan bu toprakların yerlilerinin ayaklanması sonucunda Turginya ulusu kurulmuştur. Oldukça zor şartları bulunan Turingiya volkanik bir bölgedir. Turingiya ulusunu seçmeniz durumunda %20 saldırı bonusu kazanırsınız.
 • Moravya: Barbar ve kavgacı olarak tanınan Moravya’nın bu şekilde lanse edilmesinin altında savaşçı ve asabi olmaları yatıyor. Moravya ulusu kendilerinin savaşçı yönü ile gurur duymakta. Moravya ulusunu seçmeniz durumunda %20 hız bonusu kazanırsınız.

Oyuna başlarken krallığınızı olabildiğince genişletmek ve yapılarınızı sıklaştırmanızda fayda var. Bunun yanı sıra savaş gücünüzün de ilerlemesi için oyunda sahip olabileceğiniz mızrakçı, okçu, süvari gibi birçok farklı askeri birlik bulunmakta. Ayrıca Son Kral’da sahip olduğunuz teknolojinizi de geliştirebilirsiniz. Oyunda başkentinizin haricinde birden fazla şehre sahip olabileceksiniz.

Hemen şehrini kur ve dünyaya hükmetme mücadelesine sende katıl...