The Legend of Zelda

The Legend of Zelda

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 328
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Nintendo Co., Ltd.

The Legend of Zelda klasik Nintendo oyununun bilgisayarlarınızda oynayabileceğiniz tarayıcı versiyonudur

The Legend of Zelda oyun dünyasında vazgeçilmez bir yere sahip olan The Legend of Zelda serisini bilgisayarlarımıza taşıyan hayran yapımı bir tarayıcı oyunu.

İnternet tarayıcılarınız üzerinde tamamen ücretsiz olarak oynayabileceğiniz bu versiyon The Legend of Zelda serisinin ilk oyununu aynı şekliyle bilgisayarlarımıza aktarıyor. İlk olarak 1986 yılında Nintendo'nun NES oyun sistemi için yayınlanmış The Legend of Zelda'nın 30 yaşını doldurması nedeniyle serinin koyu hayranları Scott Lininger ve Mike Magee tarafından hazırlanan bu versiyon sayesinde oyunu güncel internet tarayıcılarımız üzerinde oynayabiliyoruz.

The Legend of Zelda'da Link adlı kahramanımızla uzun bir yolculuğa çıkıyoruz. Kahramanımız prenses Zelda'yı kurtarabilmek ve Hyrule krallığını kurtarabilmek için Ganon'un peşine düşüyor. Kahramanımızın bu hedeflerini gerçekleştirebilmesi için ise bulmacaları çözmesi, düşmanlarıyla savaşması ve dünyayı keşfetmesi gerekiyor, biz de ona bu macerasında yardımcı oluyoruz.

The Legend of Zelda'nın oynanışı bir hayli basit. Oyunun tarayıcı versiyonunda ekranda göreceğiniz sanal kontrolleri kullanabilmektesiniz. Ayrıca klavye tuşlarıyla da kahramanınızı yönlendirebiliyorsunuz.