Vanar.io

Vanar.io

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 685
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Vanar.io

Vanar.io, son zamanların en popüler tarayıcı oyunlarından bir tanesi olan Agar.io'ya benzeyen fakat yapı olarak daha farklı ve eğlenceli bir oyun.

Vanar.io, internet tarayıcınız üzerinde kolayca ve ücretsiz olarak oynayabileceğiniz online oyunlardan bir tanesi. Son dönemlerde bir anda büyüyen Agar.io oyununa benzer şekilde geliştirilen oyunda top yutma yerine uzay boşluğundaki diğer uzay gemilerini yok ediyorsunuz.

Yapı ve oyun içeriği olarak farklı bir oyun gibi gözüken Vanar.io aslında Agar.io ile aynı kategoride. Top şeklindeki uzay geminizle rakiplerinizin üstüne giderek değil onlara ateş ederek küçültmeye ve yok etmeye çalışıyorsunuz.

Oyunun kontrolleri kolay gibi gözükse de oynarken biraz zorlanıyorsunuz. Bunun nedeni oyunun optimizasyonunun çok iyi olmaması. Fakat bir süre oynadıktan sonra alışarak siz de rahatlıkla uzay geminizi kontrol edebilirsiniz. Oyunda kullanacağınız tuşlar ve işlevleri aşağıdaki gibidir:

  • W, A ve D: Yön tuşları
  • Boşluk(Space): Ateş etme
  • Shift: Kalkan açma ve kapama

Oyunda diğer uzay gemilerini yöneten oyunculardan farklı olarak bir de diğer galaksiler bulunuyor. Bunlara çarparsanız daha da küçülerek yok olmaya doğru ilerliyorsunuz. Bu nedenle hem rakiplerinize hem de diğer yolunuza çıkan galaksilere yardım etmelisiniz.

Oyun yapısı gereği oldukça heyecanlı bir oynanışa sahip olan Vanar.io'yu sadece oynamak istediğiniz ismi girerek hemen oynamaya başlayabiliyor olmanı oyunun artılarından bir tanesi. Uzay geminiz rakipler tarafından vurulduğunda oyuna yeniden başlayabilirsiniz.

Agar.io'da yeterince usta oldum sıra farklı heyecanlar tatmakta diye düşünüyorsanız, biraz da Vanar.io'yu deneyebilirsiniz.