Mac İçin En İyi Antivirüs Programları

Mac için en iyi antivirüs programları ile güvende kalmak, kötü niyetli kişilere karşı her an tedbirli olmak ister misiniz? Derlediğimiz uygulamaları inceleyin.

Mac İçin En İyi Antivirüs Programları

Mac için en iyi antivirüs programları ile güvende kalmak, kötü niyetli kişilere karşı her an tedbirli olmak ister misiniz? Derlediğimiz uygulamaları inceleyin.

Mac kullanıcılarının bir kısmı, Mac için antivirüs gerekli mi sorusunu sorarken bir kısmı da Mac için anti virüs önerisi istemektedir. Ev kullanıcılarından kurumlara kadar büyük tehlike oluşturan virüsler daha çok Windows'ta etkisini hissettirse de son zamanlarda macOS'in de tehdit altında olduğunu söylemek yanlış sayılmayacaktır.

macOS için geliştirilen virüsler elbette ki Windows'taki kadar etkili değildir. Ortaya çıkarılan güvenlik açıkları da hemen bir güncellemeyle kapatılsa da kullanıcıların yine de bir Mac antivirüs programı kullanmasında fayda vardır.

Mac için antivirüs programları listemizde yer alan tüm programlar ücretsiz deneme seçeneği sunmaktadır. Kaspersky, Norton, Avast gibi önde gelen antivirüs programlarının yanı sıra sistemi yormayan, hafif ve en az onlar kadar etkili koruma sağlayan antivirüs programlarının indirme bağlantılarına yazının sonundan ulaşabilirsiniz.

Mac İçin Antivirüs Programları Listesi

  • Bitdefender Adware Removal Tool
  • Malwarebytes Anti-Malware
  • 360 Total Security
  • Sophos Anti-Virus for Home Edition
  • Avast Free Antivirus 2021
  • Bitdefender Virus Scanner
  • Mac için Norton AntiVirus

Yukarıdaki uygulamalar, Mac'inizi korumak için kullanabileceğiniz en iyi virüsten koruma yazılımlarıdır. Bunları aşağıda ayrıntılı olarak inceleyelim.

1. Bitdefender Adware Removal Tool

Bitdefender Adware Removal Tool, Mac'e indirip kullanabileceğiniz adware kaldırma araçlarındandır. Programın en iyi yanı tamamen ücretsiz olmasıdır. Bilgisayarınız reklamlarla kaplanmışsa bu programı indirip kısa süre içinde ilgili yazılımları tespit edip kaldırmasını sağlayabilirsiniz.

2. Malwarebytes Anti-Malware

Malwarebytes Anti-Malware virüs, solucan, spyware ve malware gibi onlarca tehdidi ortadan kaldırabilecek özelliklere sahiptir. Program ayrıca web tarayıcılarının ana sayfasını, araç panelininin yazılımlar tarafından esir alınmasının da önüne geçmektedir.

3. 360 Total Security

Mac için ücretsiz virüsten koruma yazılımı olan 360 Total Security, Mac kullanıcılarına kapsamlı bir virüs koruma hizmeti sunmaktadır. Bilgisayarınız yavaşsa hızlandırır, gereksiz dosyaları temizler ve daha birçok işlemle Mac'inizin performansını arttırır.

4. Sophos Anti-Virus for Home Edition

Sophos Anti-Virus for Home Edition, bilgisayarınızı virüslere, trojanlara ve diğer tehditlere karşı korumanızı sağlar. Yazılım sayesinde macOS kullanıcılarını hedef alan tüm tehditleri bilgisayarınızdan uzak tutabilirsiniz.

Bilgisayarınız üzerinde kritik işlemler gerçekleştiriyorsanız, önemli dosyalar gönderip alıyorsanız Sophos'un bunları da güvende tuttuğunu bilmeniz gerekir.

5. Avast Free Antivirus

Avast, ücretsiz anti virüs programı söz konusu olduğunda yıllardır akıllarda beliren isimlerdendir. Avast Free Antivirus'ün Mac versiyonu ise zararlı yazılımlara kesinlikle geçit vermemektedir. Mac için en iyi antivirüs programları arasında yer almasının en önemli sebebi, kullanıcılara 3 farklı koruma katmanı sunmasıdır.

Web kalkanı, kullanıcıları gerçek zamanlı olarak internetteki tehlikelere karşı korumaktadır. E-posta kalkanı ise e-posta yolu ile kurulmaya çalışılan tuzaklara karşı güvende tutar. Dosya kalkanı ise bilgisayarınıza indirdiğiniz dosyaları düzenli olarak tarayarak güvende kalmanızı sağlar.

6. Bitdefender Virus Scanner

Bitdefender Virus Scanner, Mac kullanıcılarını hedef alan tehditleri bularak cihazın güvende kalmasını sağlar. Tarama öncesinde otomatik olarak güncelleme yapar. Bilgisayarı hızlıca tarar. Belirli bir bölge için tarama başlatabilir.

7. Mac için Norton AntiVirus

Norton AntiVirus, Mac'teki dosyalarınızı virüslere, casus yazılımlara ve diğer güncel tehditlerden korur. Hafif bir programdır, buna rağmen sisteminiz için sürekli olarak koruma sağlar. Kötü niyetli kişilerin yararlanması muhtemel güvenlik açıklarını da tespit edip kapatır.

Mac için en iyi antivirüs programları listemizin sonuna geldik. Listede denemek istediğiniz bir program varsa bunu aşağıdan indirebilirsiniz.

Mac için Norton AntiVirus

Mac için Norton AntiVirus

Mac için Norton Antivirus, sisteminizi en iyi şekilde korur.

DENEME SÜRÜMÜ
Bitdefender Adware Removal Tool

Bitdefender Adware Removal Tool

Bitdefender Adware Removal Tool, MAC'inize ücretsiz indirip kullanabileceğiniz etkili bir reklam yazılımı kaldırma aracı.

ÜCRETSİZ
Bitdefender Virus Scanner

Bitdefender Virus Scanner

Bitdefender Virus Scanner ile Mac sisteminizden zararlıları uzak tutun.

ÜCRETSİZ
Avast Free Antivirus

Avast Free Antivirus

Mac bilgisayarları başarılı bir şekilde koruyan Avast Free Antivirüs programı, tüm tehditlere karşı bilgisayarların güvende kalmasını sağlıyor.

ÜCRETSİZ
Malwarebytes Anti-Malware

Malwarebytes Anti-Malware

Malwarebytes Anti-Malware programını kullanarak Mac bilgisayarınızı tüm adware ve malware tehditlerden arındırabiliyorsunuz.

ÜCRETSİZ
Sophos Anti-Virus for Home Edition

Sophos Anti-Virus for Home Edition

Sophos Anti-Virus for Mac Home Edition, bilgisayarınızı virüslere, Trojan’lara ve diğer tehditlere karlı korur.

ÜCRETSİZ
360 Total Security

360 Total Security

360 Total Security ücretsiz olarak faydalanabileceğiniz bir Mac anitivirüs yazılımıdır

ÜCRETSİZ

YORUMLAR