Öğretmenler için En İyi Android Uygulamaları

Teknoloji, eğitim alanında da oldukça hızlı bir şekilde gelişmeye devam ediyor. Okullar da yavaş yavaş gelişen teknolojiye ayak uydurarak, alışılagelmiş sistemin dışında daha etkili bir öğrenme ortamı sunuyorlar.

Öğretmenler için En İyi Android Uygulamaları

Teknoloji, eğitim alanında da oldukça hızlı bir şekilde gelişmeye devam ediyor. Okullar da yavaş yavaş gelişen teknolojiye ayak uydurarak, alışılagelmiş sistemin dışında daha etkili bir öğrenme ortamı sunuyorlar. Bizler de bu listemizde, öğretmenler için en iyi Android uygulamalarını sizlerle paylaşacağız.

Uygulama geliştiricileri, öğretmenleri de düşünerek onlarca farklı amaçla uygulamalar geliştiriyorlar. Doküman oluşturma ve görüntüleme uygulamaları, ders programı uygulamaları, sınav okuma uygulamaları derken öğretmenlerimizin işini kolaylaştıracak birçok uygulamayla karşılaşabiliyoruz. Bunlar arasından derleyerek hazırladığımız listemizde, hem evde hem de okulda senkronize bir şekilde kullanılabilecek uygulamaları seçmeye çalıştık. Böylece, kağıt kalabalığından kurtulabilir, bilgisayarda hazırladığınız dosyalarınıza Android cihazlarınızdan da erişebilirsiniz. Hem kendinize hem de öğrencilerinize faydalı olacak uygulamalara göz atmaya başlayabilirsiniz.

EBA (APK)

EBA (APK)

EBA APK (Eğitim Bilişim Ağı), öğretmenler ile öğrenciler arasında iletişimi sağlamak, eğitim hayatları süresince kullanabilecekleri materyalleri sağlamak üzere kurulmuş bir portaldır.

ÜCRETSİZ
Pinterest

Pinterest

Android için popüler resim ve video paylaşma uygulaması olan Pinterest, fazlasıyla ilham alabileceğiniz bir sosyal medya uygulamasıdır.

ÜCRETSİZ
Drive APK

Drive APK

Google Drive APK Android telefonlarda en iyi bulut depolama uygulamasıdır. Google Drive ile dosyalarınızı güvenle depolayıp dilediğiniz cihazdan erişebilirsiniz.

ÜCRETSİZ
ZipGrade

ZipGrade

ZipGrade uygulaması ile öğrencilerinize çoktan seçmeli sınavlar yaparak kağıtları kolayca okuyabilirsiniz.

ÜCRETSİZ
WPS Office

WPS Office

Android akıllı telefon ve tabletleriniz için hazırlanan ücretsiz WPS Office uygulaması ile tüm ofis işlerinizi mobil cihazınızdan gerçekleştirebilirsiniz.

ÜCRETSİZ
Google Keep

Google Keep

Google Keep, Google tarafından üretilmiş bir not alma ve not derleme uygulaması.

ÜCRETSİZ
Ders Kazanımları

Ders Kazanımları

Ders Kazanımları uygulamasında ilkokuldan liseye kadar olan tüm derslerde öğrencilerin kazanımlarını görüntüleyebilirsiniz.

ÜCRETSİZ
CamScanner - Phone PDF Creator

CamScanner - Phone PDF Creator

CamScanner - Phone PDF Creator, herhangi bir doküman ya da alanın fotoğrafını çekip / tarayıp PDF haline getirebilen mobil uygulamadır.

ÜCRETSİZ
Sınıf Defterim

Sınıf Defterim

Sınıf defterine ne yazacağınız hakkında hiçbir fikriniz yoksa, Sınıf Defterim uygulamasından yardım alabilirsiniz.

ÜCRETSİZ
Ders Programım

Ders Programım

Ders Programım uygulamasıyla ders günlerinizi ve saatlerinizi akıllı cihazlarınıza kaydedebilirsiniz.

ÜCRETSİZ

YORUMLAR