Windows İçin En İyi Ücretsiz Driver Güncelleme Programları

Windows için ücretsiz en iyi driver güncelleme programları, her PC kullanıcısının hayatında en az bir kez karşılaştığı sürücü güncelleme sorununa çözümdür.

Windows İçin En İyi Ücretsiz Driver Güncelleme Programları

Windows için ücretsiz en iyi driver güncelleme programları, her PC kullanıcısının hayatında en az bir kez karşılaştığı sürücü güncelleme sorununa çözümdür.

Bir Windows kullanıcısı olarak hem ücretsiz hem de başarılı bir program bulmanın zannedildiğinden çok daha zor olduğunu düşünenlerdenseniz sizin için hazırladığımız listeden yararlanabilirsiniz.

Bu listede yer alan programlar sayesinde tüm sürücülerinizi güncel tutabilirsiniz. Listeyi hazırlarken programların ücretsiz olmasına, basit arayüze sahip olmasına ve kolay kullanıma imkân tanımasına dikkat ettik. Bir arada topladığımız ücretsiz ve en iyi sürücü güncelleme programlarını aşağıdan bulabilirsiniz.

Windows İçin Driver Güncelleme Programları Listesi

  • DriverPack
  • SlimDrivers
  • IObit Driver Booster
  • DriverEasy
  • Device Doctor
  • DriverIdentifier
  • Snappy Driver Installer
  • DriverMax
  • Driver Talent

Windows için kullanılabilecek driver güncelleme programları yukarıdakilerle sınırlıdır. Peki, bu programlar hangi özelliklere sahiptir? Gelin, sıralanan ücretsiz sürücü güncelleme programlarının özelliklerini detaylı olarak inceleyelim.

1. DriverPack

DriverPack, Windows PC için eksik sürücüleri kolaylıkla bulmak ve sürücü güncellemelerini daha hızlı yapmak için geliştirilen bir sürücü güncelleme çözümüdür. Program sadece birkaç tıklamanın ardından ihtiyaç duyacağınız aygıt sürücülerini bulur ve sizin için indirip yükler. Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista ve Windows XP ile uyumludur.

Programın kullanımı oldukça kolaydır, karmaşık bir yapısı yoktur. DriverPack'te iki mod mevcuttur. Bunlar Regular ve Expert olmak üzere iki farklı moddur. İlki, uzman moddan (export mode) farklı olarak sürücüleri sizin için indirip kurar.

Uzman mod, kullanıcıları yüklenen sürücüler üzerinde tam kontrol sahibi yapar. Bu modda yazılım sekmesinde önerilen programların bir listesi yer alır. Kullanıcı dilerse bunların arasından istediği programları seçip yükleyebilir.

Uzman modu kullanmanın bir diğer avantajı da kurtulmak istenen programlar için pratik bir araç sunmasıdır. Program, bunun için kaldırmak istenebilecek programları algılayan bir özelliğe sahiptir. Güvenlik yazılımları ile gelen ama sizin indirmek istemediğiniz yazılımlar varsa bunları uzman modla kolayca silebilirsiniz.

2. SlimDrivers

SlimDrivers, ücretsiz olarak indirip kullanılabilen başka bir driver güncelleme aracıdır. Programla bilgisayarınızın en güncel sürücülere sahip olup olmadığını birkaç saniyede öğrenmeniz mümkündür.

Program, güncel olmayan sürücüleri kısa süreli bir tarama sürecinin ardından belirlemektedir. Güncel olmayan sürücüleri yanlarında bir bağlantı ile size sunmaktadır. Bu bağlantılar kullanılarak sürücülerin güncel versiyonu indirilebilmektedir.

3. IObit Driver Booster

Ücretsiz Driver güncelleme programları arasında yer alan başka bir kaliteli program da IObit Driver Booster'dır. IObit Driver Booster, sürücüleri bulup hızlıca güncellemenizi sağlar. Program temel olarak sürücü güncelleme sorumluluğunu tamamen kendi üstüne almaktadır. Kullanıcının güncelleme konusunda çok fazla bir işlem gerçekleştirmesi gerekmemektedir.

Windows 10 için otomatik sürücü güncelleme programı arıyorsanız sahip olduğu özelliklerden ötürü IObit Driver Booster iyi bir seçim olabilir.

4. DriverEasy

DriverEasy, bilgisayarınızdaki eski sürücüleri tespit edip bunları indirmenize ve bilgisayarınıza kurmanıza olanak tanıyan bir programdır. Kullanıcı dostu bir arayüzle gelen program sayesinde tüm donanım bileşenleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Program adı gibi basit bir kullanım sunmaktadır. DriverEasy'yi kullanmak için tek yapılması gereken tarama işlemini başlatmaktır. Tarama sona erdiğinde ise eksik ya da güncel olmayan sürücüleri indirebilirsiniz.

5. Device Doctor

Device Doctor, Windows işletim sistemli bilgisayarınızdaki tüm güncel olmayan ya da eksik sürücüleri belirler ve ardından sürücülerin en son sürümlerini otomatik olarak indirir. Hafiftir, çok fazla kaynak tüketmemektedir.

6. DriverIdentifier

DriverIdentifier, tüm donanım üreticileri hakkında bilgi içeren büyük bir veri tabanına sahiptir. Bilgisayarınızdaki sürücüler eksik ya da güncel değilse sürücülerin en güncel sürümlerini kolaylıkla indirebilirsiniz.

7. Snappy Driver Installer

Snappy Driver Installer, Windows işletim sistemli bilgisayarlarınızda yer alan donanımların sürücüleri hızlıca tarar ve güncel olmayanların en son sürümünü indirir. Program, internet bağlantısı olmadan da sürücüleri kurabilmektedir ancak güncellemeler için internet bağlantısını kullanabilmektedir.

8. DriverMax

DriverMax, sürücüleri yanlış yükleme sorununu ortadan kaldırabilecek, eski sürücüleri son sürüme yükseltebilecek ücretsiz bir driver güncelleme programıdır. Program ayrıca seçilen sürücülerin kopyalarını oluşturup ZIP formatında sıkıştırabilmektedir.

9. Driver Talent

Driver Talent, sürücü sorunlarını otomatik olarak tespit edip düzelten kapsamlı bir programdır. Windows 10 için sürücü güncelleme, driver sorunu düzeltme programı arayışında olanların mutlaka göz atması gerekir.

Ücretsiz driver güncelleme programları listesinin sonuna geldik. Denemek istediğiniz programlara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Slim Drivers (DriverUpdate)

Slim Drivers (DriverUpdate)

Slim Drivers, Driver sürücü güncelleme programı, Windows bilgisayarınız için gerekli sürücüleri otomatik bulur ve indirir.

ÜCRETSİZ
IObit Driver Booster

IObit Driver Booster

IObit Driver Booster 8, internetsiz driver yükleme, güncelleme ve sürücü bulma programıdır. IObit Driver Booster, Windows sorun giderici olarak da görev yapar.

ÜCRETSİZ
DriverPack

DriverPack

DriverPack, Windows PC kullanıcıları için ücretsiz sürücü güncelleme programıdır. Bilgisayarınız için gerekli sürücüleri bulup yükler.

ÜCRETSİZ
Driver Talent

Driver Talent

Driver Talent, Windows sürücü güncelleme programı.

DENEME SÜRÜMÜ
DriverEasy

DriverEasy

DriverEasy, bilgisayarınızda bulunan sürücüleri otomatik olarak algılar, indirir ve gerekirse yedeğini alır.

DENEME SÜRÜMÜ
DriverIdentifier

DriverIdentifier

DriverIdentifier ile bilgisayarınızda eski olan sürücüleri listeleyerek güncelleme şansına sahipsiniz.

ÜCRETSİZ
Snappy Driver Installer

Snappy Driver Installer

Snappy Driver Installer programını kullanarak bilgisayarınızdaki sürücüleri kolayca bulabilir ve güncelleyebilirsiniz.

ÜCRETSİZ
DriverMax

DriverMax

Bilgisayarınızdaki sürücüleri baştan yüklemek zorunda kaldığınızda bu işlemi sadece 5 dakika içinde DriverMax ile gerçekleştirebilirsiniz.

ÜCRETSİZ
Device Doctor

Device Doctor

Device Doctor Windows işletim sistemindeki tüm sürücüleri tarayarak güncellemelerini otomatik yapar. Ücretsiz olan program kullanıcı dostu yapısıyla da dikkat çekiyor.

DENEME SÜRÜMÜ

YORUMLAR