DirectX 12 ve DirectX 11 Karşılaştırması

Microsoft geçtiğimiz günlerde düzenlediği Windows 10 etkinliğinde kelimenin tam anlamıyla ardı ardına bombaları patlatmıştı. Bu patlayan bombalardan biri ise DirectX 12'ydi. Windows 10'a özel olacak DirectX 12 oyunlarda büyük bir performans artışı sunacak

Microsoft geçtiğimiz günlerde düzenlediği Windows 10 etkinliğinde kelimenin tam anlamıyla ardı ardına bombaları patlatmıştı.

Bu patlayan bombalardan biri ise DirectX 12'ydi. Windows 10'a özel olacak DirectX 12 oyunlarda büyük bir performans artışı sunacak. Videoda da DirectX 12'nin bir önceki versiyonu DirectX 11 ile gerçek zamanlı olarak karşılaştırıldığını görebiliyoruz. Aynı donanıma sahip sistemler üzerinde yapılan testlerde DirectX 11 kullanan sistem bir süre sonra hesaplamaları yapmayı başaramayarak donup kalıyor. DirectX 12'ye sahip sistem ise sanki hiç birşey olmamışçasına yüksek kare hızında hesaplamaları yapmaya devam ediyor.

DiretX 12, Windows 10'a özel olsa da kullanıcılar Windows 7, Windows 8 veya Windows 8.1'den Windows 10'a ücretsiz olarak geçiş yapabilecekler.

YORUMLAR