En İyi Mobil Macera Oyunları

The Room Three Mobildeki macera oyularının ilklerinden biri olan The Room'un üçüncüsü olan bu oyun yine iyi grafikler ve kaliteli senaryo ile geliyor. { softwareId = 31326} { softwareId = 31326} Tiny Thief 3 Ants stüdyosundan çıkan bu oyunun dağıtımını An

The Room Three

Mobildeki macera oyularının ilklerinden biri olan The Room'un üçüncüsü olan bu oyun yine iyi grafikler ve kaliteli senaryo ile geliyor.

Tiny Thief

3 Ants stüdyosundan çıkan bu oyunun dağıtımını Angry Birds'den tanıyacağınız Rovio yaptı. Oyunun kötü olma ihtimali neredeyse yoktu ve oynayınca da gerçek olduğunu anlıyorsunuz. Oyun platformvari bölümlerden oluşuyor. Her bölümde ufak ufak görevler yaparak zincirleme bir şekilde ilerliyorsunuz.

Machinarium

İlk piyasaya bilgisayar üzerinde çıkan Machinarium tabletlerin yükselişi ile mobile de geldi. Macera oyunları arasında yadsınamaz bir yere sahip olan Machinarium kendine has grafikleri ve oynanışı ile göz dolduruyor.

Framed

Tarzı ile direk olarak diğer oyunlardan ayrılan Framed adeta bir çizgi roman tarzını benimsiyor. Her bölümde bir sayfayı idare ettiğiniz oyunda kareleri doğru sıralamanız gerekiyor. Doğru sıralamazsanız hikayenin akışı bozuluyor ve yanıyorsunuz.

The Cave

Farklı dinamiklere sahip karakterler ile platformlarda dolaşarak bulmacaları çözmeye çalışıyorsunuz. Macera oyunu türünü seviyorsanız Tim Schafer'in başyapıtlarından olan bu oyunu oynamalısınız.

The Walking Dead

Bu oyun popüler dizi The Walking Dead'in başarısını macera oyununa aktaran TellTale Games stüdyosunun son yıllardaki ciddi yükselişinin sebeplerinden birisi.

Minecraft Story Mode

TellTale Games'in son yıllardaki en başarılı hamlesi bu oyun ama malesef en başarılı oyunu değil.

The Wolf Among Us

Çok özel hikayesine rağmen arada kaynamış bir oyun olarak hafızamıza kazınan The Wolf Among Us talep azlığından dolayı yarıda bitirildi. Ama yine de oynamanızı tavsiye ediyoruz.

Tales From The Borderlands

Gearbox ve Valve'in ünlü oyunu Borderlands'in macera oyunu olan Tales From The Borderlands beklenmedik şekilde başarıya ulaştı.

Grim Fandango

1998'de Lucas Arts Studio'sundan çıkan bu efsane oyun birkaç yıl önce yeniden canlandırıldı. Bu yüzden fırsatınız varken oynamanızı tavsiye ediyoruz.

The Last Door

2013 yılında çıkan bu oyun orjinal grafikleri ile dikkat çekiyor. Point-and-click tarzı için iyi bir örnek teşkil ediyor.

Tiny Bang Story

Listedeki diğer oyunlara göre nispeten basit bir oyun olan Tiny Bang Story tam zaman geçirmelik bir oyun.

YORUMLAR