Tales from the Borderlands

Tales from the Borderlands

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 748
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Telltale Games

Tales from the Borderlands, Borderlands evreninde geçen bir macera oyunudur

Tales from the Borderlands, Gearbox firması tarafından ilk olarak bilgsayarlar ve oyun konsolları için yayınlanan FPS oyunu Borderlands'taki Pandora evreninde geçen bir hikayeye sahip olan bir mobil macera oyunudur.

The Walking Dead, The Wolf Among Us ve son olarak Game of Thrones gibi başarılı oyunlarıyla tanıdığımız Telltale Games tarafından hazırlanmış olan Tales from the Borderlands'da hikayemiz Borderlands 2'de geçen olayların ve Handsome Jack'ın yok edilmesinin hemen ardından başlıyor. Oyunda iki farklı kahramanı yönetmekteyiz. Rhys adlı kahramanımız bir Hyperion üyesi olarak bir sonraki Handsome Jack olma hayalini kurmaktadır. Diğer kahramanımız olan Fiona ise uzman bir dolandırıcıdır ve hayatını düzenlediği ückağıtlarla kazanmaktadır. Fiona ise ömrünün en büyük dolandırıcılık teşebbüsüne hazırlanmaktadır. Maceramızda iki kahramanımızın yolları istemeden de olsa kesişiyor ve kendilerine ait olduğunu düşündükleri bir paranın peşine düşüyorlar. Bu yolculukları sırasında gangsterler, haydutlar ve hazine avcıları ile karşılaşan kahramanlarımıza bu tehlikeleri atlatmalarında yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Tales from the Borderlands diğer Telltale oyunları gibi rol yapma oyunu yapısına sahip olan bir macera oyunu. Oyunun hikaye zincirini çözebilmek için fakrlı bulmacaları çözmemiz, farklı karakterlerle etkileşime girmemiz ve kritik kararlar almamız gerekiyor. Sorulara vereceğimiz cevaplar ve aldığımız kararlar oyunun gidişatını direkt olarak etkiliyor ve oyunculara farklı oyun tecrübeleri yaşatılıyor.

Tales from the Borderlands cell-shade tarzında çizgi roman benzeri grafiklere sahip. 5 bölümlük bir seri olan Tales from the Borderlands'ın ilk bölümü olan bu oyundan sonra geri kalan bölümlerin düzenli aralıklarla yayınlanması planlanıyor.