Scorn Adlı Bu Ürpertici Korku Oyununu Oynayabilir miydiniz?

Eğer gerçekten sizi iliklerinize kadar korkutabilecek bir korku oyunu arıyorsanız Scorn adlı geliştirilmekte olan yeni oyuna göz atmanızı tavsiye ediyoruz. Kendisini atmosferik FPS türünde bir korku oyunu olarak tanımlayan, bağımsız bir yapım olan Scorn'd

Eğer gerçekten sizi iliklerinize kadar korkutabilecek bir korku oyunu arıyorsanız Scorn adlı geliştirilmekte olan yeni oyuna göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Kendisini atmosferik FPS türünde bir korku oyunu olarak tanımlayan, bağımsız bir yapım olan Scorn'da oyuncular Alien filmlerini andıran, cehennemvari ve karanlık bir dünyanın içerisine dalıyorlar. Bu dünyada ziyaret ettiğimiz kanla ve çürümüş et parçalarıyla kaplı koridorlarda akıl almaz bir şekilde hareket eden, tüylerimizin diken diken olmasına sebep olan ucube yaratıklarla karşılaşıyoruz. Kullanacağımız silahlar ise bu düşmanlar kadar ürpertici, etten ve kemikten oluşan, farklı şekillerde modifiye edilebilen bu silahlar bile oyunun ne kadar korkunç olacağını sergiliyor.

Scorn'un atmosfer anlamında bir hayli başarılı olacağı söylenebilir. Ayrıca oyunun grafikleri göz alıyor, detaylı mekan tasarımları yüksek çözünürlüklü kaplamalar ve detaylı modellemelerle birleşmekte.

Oyunun geliştiricisi Ebb Studios Scorn'un açık dünya tabanlı bir oyun olacağını iddia etmekte. Bu 7 dakikalık videoda genellikle DOOM oyunları gibi kapalı koridorlarda düşmanlarımızla savaşıyoruz, yani oyunun açık dünyası ile ilgili pek bir ipucu yer almıyor. Yine de oynanış görüntüleri etkileyici.

2 bölüm halinde yayınlanacak Scorn'un ilk bölümü için Kickstarter üzerinde bağış toplanmakta. Hedef miktar toplandığında ise oyun çıkış yapabilecek.

YORUMLAR