5Strike (web)

5Strike

5Strike
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

5Strike, web tabanlı bir online savaş oyunudur.

5Strike bir tarayıcı tabanlı taktiksel savaş oyunudur. Oyunu oynamak ücretsizdir. Yani 5Strike, free-to-play bir oyundur. Ayrıca oyun tamamen Türkçe olarak karşımıza çıkıyor.

Oyunda; keskin nişancı, koşucu, topçu, yok edici ve itici olmak üzere toplamda beş sınıf yer alıyor. Bunlardan birini seçerek oyuna başlıyoruz ve kendimizi geliştirerek takımımızı oluşturmaya çalışıyoruz. Yeteneklerimizi ve takım oyuncularımızı artırarak da rakiplerimizi daha kolay alt etme yolunda sıkı adımlar atıyoruz.

Yukarıda bahsettiğimiz her sınıfın kendine özel bir yeteneği oluyor. İşte bu yetenekleri hesaba katarak savaşımızda kendi alanımızı ifade eden 9 karelik bölgeye askerlerimizi stratejik olarak yerleştiriyoruz. Burada dikkat etmemiz gereken nokta rakibimizin yapacağı dizilime göre taktiğimizi belirlemek oluyor. Yerleşim bittikten sonra ise savaş başlıyor.

Taktiksel bir savaş oyununda ilk olarak stratejilerin söz sahibi olduğunu söylememize gerek yok. Stratejik olarak alacağımız kararlar tamamen oyunumuzu etkiliyor. Birbirinden değişik taktiklerimizi oluşturmamız için bizlere farklı seçenekler sunan 5Strike'da maçlar, ateş etme özellikleri olan bir satranç karşılaşmasına benziyor. Yükleme yapmadan tarayıcınız üzerinden oyunu oynayabilirsiniz. Herkese bol taktikli oyunlar.

YORUMLAR