İlaç Etkileşim Rehberi

İlaç Etkileşim Rehberi
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

İlaç Etkileşim Rehberi uygulamasında ilaçların gösterdikleri yan etkiler, etkileşimler ve diğer pek çok bilgiye kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

İlaç Etkileşim Rehberi uygulaması ile çeşitli ilaçların birlikte kullanımından doğabilecek sorunları Android cihazlarınızdan kolaylıkla tespit edebilirsiniz.

UCB Pharma tarafından hazırlanan İlaç Etkileşim Rehberi, nöroloji ve çocuk nörolojisi doktorlarına bilimsel destek amacıyla hazırlanmış. İki farklı ilacın birlikte kullanımında herhangi bir etkileşim olup olmadığını kontrol eden uygulama, bu sayede doğru ilaç kullanımının da önünü açıyor. Uygulamayı başlattığınızda sol tarafta bulunan menüden İlaç Etkileşim Rehberi sekmesine tıklıyoruz ve açılan sayfadan birinci ilaç ve ikinci ilaç bölümlerinden gerekli seçimleri yapıyoruz. Burada yer alan ilaçlar doğrudan kutu üzerinde yazan ilaçlar olmadığından, ilaç bileşimini bilmek gerekiyor. İlacın etken maddesine göre kategorilendirilmiş olan seçeneklerden uygun olanları seçtikten sonra herhangi bir etkileşim olup olmadığını hemen alttaki bölümden görebiliyorsunuz.

Uygulamada yer alan özelliklerden bir diğeri de Doz Şeması bölümü. Bu bölümde seçmiş olduğunuz ilacın haftalara göre almanız gereken dozlarını görebiliyor ve buna göre ilacı kullanabiliyorsunuz. Çocukların kullanmaları gereken ilaçlarda yaş aralığını ve vücut ağırlığını girdikten sonra alınması gereken başlangıç dozunu ve maksimum dozu da görebilirsiniz.

Not: İlaç Etkileşim Rehberi uygulamasında yer alan bilgiler her ne kadar sürekli olarak güncellense de, son tıbbi gelişmeleri içermeyebileceğinden mutlaka bir eczacıya ya da doktora danışmanızı öneriyoruz. 

YORUMLAR