SkinVision 2.6 (Android)

SkinVision

2.6
SkinVision
DENEME SÜRÜMÜ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

SkinVision uygulamasını kullanarak melanoma cilt kanseri olup olmadığınız kameranızı kullanarak tespit edebiliyorsunuz.

SkinVision uygulaması, melanoma yani vücudumuzda yer alan benlerden kaynaklanan kanserlerden mobil cihazınızı kullanarak haberdar olmanızı sağlayan ve kendi üzerinizde ufak testler uygulayabileceğiniz sağlık araçları arasında yer alıyor ve Android cihazlarda 1 ay süreyle ücretsiz olarak kullanılabiliyor.

Kara tümör olarak da adlandırılan melanoma deri kanseri, zaman zaman cildimizin üzerinde beliren etli siyah benlerin bir tümör işareti mi olduklarını yoksa sadece birer ben mi olduklarını kolayca tespit ederek size gereken uyarıları sunuyor diyebilirim. Bu sonuçları elde etmek için tek yapmanız gereken uygulamanın içerisinde belirtildiği şekilde kameranızın lezyonun üzerine tutmak ve daha sonra uygulamanın analizlerini gerçekleştirmesini beklemek.

Tabii ki SkinVision tamamen doğru ve klinik sonuçlar veriyor diyemeyiz. Ancak sahip olduğu analiz yeteneği ve algoritması sayesinde cildinizin üzerindeki lekelerin ne kadar risk barındırdığını tespit edebiliyor ve bu tespite göre sizi doktorunuzla görüşme konusunda bilgilendirebiliyor. İlk yüklediğinizde bir ay boyunca kullanabileceğiniz bir deneme sürümüne sahip olan uygulama, her gün resmini çektiğiniz benlerinizin de bir arşivini tutuyor ve risk derecesinin artması halinde bunu size gösteriyor.

Deneme sürecindeki kullanımınızda saklanan fotoğraflara daha sonra sınırsız olarak erişmek mümkün ancak fotoğraflara ve analizlere devam etmek için aylık üyelik almanız gerekiyor diyebilirim. Melanoma deri kanserinin son yıllarda giderek artış göstermesi nedeniyle vücudunuzda çıkan siyah lekeler ile benleri kendi kendinize analiz ederek sonuçları önceden görmek büyük bir önem arzediyor.

Eğer cildinizdeki lekelerin tümör olup olmadıklarını merak ediyorsanız göz atmadan geçmemeniz gerektiğine inanıyorum.

YORUMLAR