Android Dosya İndirme Problemi Çözümü

Eğer Android cihazınızda dosya indiremiyorsanız yazımıza bir göz atın

Android Dosya İndirme Problemi Çözümü

Merhaba Tamindir takipçileri. Günümüzde Android işletim sistemini kullanan akıllı telefon ve tabletler hemen hemen her işimizi görmemize yardımcı oluyor. Kimi zaman Android cihazımız üzerinde internette geziniyor, kimi zaman haritaya bakarak yolumuzu buluyor, kimi zaman oyunlar oynayarak boş vakitlerimizi eğlenceli bir hale getiriyoruz. Bütün bu işlerin haricinde Android cihazımızda PDF dökümanlarına bakmak, e-posta eklerine göz atmak, şarkı dinlemek veya video seyretmek gibi işlemler yapabiliyoruz. Son saydığımız işlemleri gerçekleştirebilmek için ise internet üzerinden dosya indirmemiz gerekmekte. Fakat bazen her teknolojik cihazda olduğu gibi Android cihazımızda da farklı problemlerle karşılaşıyoruz. Bu problemlerden biri olan Android dosya indirme problemi birçoğumzun başını ağrıtmakta. Ara sıra karşılaşılan bu Android dosya indirme hatası donanımsal hatalardan kaynaklandığı zaman genel olarak telefon veya tabletimizi servise götürüyoruz. Fakat donanımsal bir hata yerine yazılımsal bir hata ile karşılaşıyorsak çözüm için servise gitmemize gerek kalmayabilir. İşte bu yazımızda da yazılımsal nedenlerden kaynaklanan Android indirme sorunu ile nasıl başedebileceğinizi anlatacağız.

Android dosya indirme probleminin çözümü için ilk olarak Android cihazınızın ayarlar bölümüne girin. Ayarlar menüsü altından "Uygulamalar" bölümünün üzerine dokunun:

Uygulamalar menüsü açılınca parmağınızı ekranda sola doğru sürükleyin ve üstteki "Tümü""sekmesine geçiş yapın:

"Tümü" sekmesinin altında telefonunuzda yüklü olan bütün uygulamalar listelenecektir. Bu uygulamalar arasından "İndirme Yöneticisi"ni bulun ve üzerine dokunun:

Açılan pencerede "Önbelleği temizle" seçeneğinin üzerine dokunun:

Son olarak telefonunuzu yeniden başlatın. Dosya indirme probleminiz büyük ihtimal çözülecektir. Umarız yazımız işinize yaramıştır, bir sonraki yazımızda görüşmek üzere hoşçakalın.

Android İçin En İyi 10 Dosya Paylaşma Uygulaması

YORUMLAR